TOOLEX

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

3 - 5 października 2017

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR" Asahi Diamond

As leader of precision tools, Asahi Diamond produces a wide range of superabrasive wheels, especially cBN vitrified wheels for high speed grinding. The bond and geometry are developed to guarantee a long lifetime, effective grinding and high productivity.

To ensure a better service and reactivity, the retipping of cBN vitrified wheels is done in Europe. And to obtain better productivity results, we develop composite bodies (CFRP, GFRP and others), also made in Europe. To be tested!

 

www.asahidia.eu


 Atlings Maskinfabrik AB

Podtrzymka samocentrująca z cylindrem wewnętrznym

Firma Atlings Maskinfabrik AB in Ockelbo, Sweden, rozpoczęła swoją działalność w 1947 roku początkowo jako firma obróbki skrawaniem. Obecnie, prócz usług zewnętrznych, produkuje własną grupę urządzeń – podtrzymki samocentrujące.


Firma Atling produkuje zarówno podtrzymki standardowe jak I specjalne. Urządzenia są produkowane w Szwecji i sprzedawane poprzez sieć Dystrybutorów na całym świecie.  Oferowany program jest bardzo szeroki i obejmuje podtrzymki pracujące w zakresie od 8 do 870mm . Linia AXI stanowi nowatorskie rozwiązanie, w którym cylinder zewnętrzny zastąpiono cylindrem wewnętrznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu na mniejszych tokarkach można chwytać większe zakresy średnic. Co więcej innowacyjna konstrukcja wewnętrznego cylindra nie powoduje zmniejszenia  zakresu co jest stałym problemem w przypadku innych producentów.

Więcej informacji...
Więcej informacji 2...

 

 Berma Macchine S.r.I.

Znakowarka mikroudarowa DOT5-b100

Kompaktowa i niezawodna znakowarka mikroudarowa DOT5-b100 jest niezwykle wszechstronnym i łatwym w użyciu system. Jest ona idealna do oznaczania małych części (obszar roboczy 100x100mm), takich jak tabliczki znamionowe, koła zębate i innych elementów z twardością powierzchniową do 62 HRC. Panel operatora z wyświetlaczem i klawiaturą umożliwia korzystanie z urządzenia bez komputera. System napędu z utwardzoną przekładnią czyni to urządzenie niezwykle wytrzymałym. Bogate w funkcje oprogramowanie komputerowe “IDENTIFY” dodatkowo rozszerza możliwości znakowarki.
 
 

Przenośna znakowarka mikroudarowa TOP5-p80

Poręczna i skuteczna znakowarka przenośna TOP5-p80 nadaje się szczególnie do znakowania dużych elementów i konstrukcji stalowych, które są trudne do przeniesienia. Dzięki pneumatycznemu napędowi głowicy znakującej świetnie sprawdza się w przypadkach potrzeby głębokiego znakowania (widocznego nawet po późniejszym malowaniu lub galwanizacji). Znakowarka może być również wykorzystana jako urządzenie stołowe do znakowania mniejszych elementów dzięki opcjonalnej kolumnie. Obsługa z panelu operatora lub poprzez oprogramowanie komputerowe „IDENTIFY”.

Więcej informacji...
Więcej informacji 2...

 
Znakowarka laserowa (fibrowa) COMPACT

Znakowarka laserowa COMPACT wykorzystuje głowicę skanującą z dwoma galwanometrami, powiązaną ze źródłem światła fibrowego lasera o długości fali 1064 nm o mocy 20 lub 30W. Urządzenie  jest wyposażone w panel operatora, co czyni system niezależnym od komputera. Możliwość zmieniania różnych parametrów lasera pozwala uzyskać maksymalną kontrolę, jakość i szybkość. Kabina w 1-ej klasie bezpieczeństwa. Zgrabna znakowarka, łatwa do zainstalowania na biurku lub stole.

Więcej informacji...
 
BRENZER POLSKA S.C.

Potrójnie kombinowane narzędzie typ 1220 Ø 100,00 mm do obróbki cylindrów

Producent: BTA-Tiefbohrsysteme GmbH

Narzędzie do roztaczania, skórowania i dogniatania rolkami w jednej operacji.


Część narzędzia odpowiedzialna za roztaczanie wyposażona jest w cztery płytki węglikowe oraz trzy ślizgi prowadzące. Środkowa część - głowica skórująca - wyposażona jest w dwa sterowane hydraulicznie kartridże na płytki, dwie płytki skrawające, dwa dodatkowe łamacze wióra oraz cztery ślizgi fibrowe wspomagające prowadzenie narzędzia wewnątrz otworu i tłumiące występujące drgania. Część narzędzia odpowiadająca za dogniatanie wyposażona jest w wymienne rolki dogniatające umieszczone promieniowo. Sugerowana głębokość skrawania ap tego narzędzia znajduje się w przedziale 0,05 do 0,50 mm na stronę. Powierzchnia po dogniataniu rolkami osiąga chropowatość powierzchni Ra rzędu 0,3 µm i tolerancję otworu w zakresie IT7-IT8.

 

Zakres obrabianych średnic potrójnie kombinowanymi narzędziami typu 1220 znajduje się w przedziale 68,00 do 401,99 mm.

 

Przykład zastosowania narzędzia:

 

Materiał obrabiany - cylinder (stal St52) o wymiarach:

Ø zewn.: 121 mm

Ø wewn.: 94 mm

Długość: 1085 mm

Ø otworu: 100 mm

 

Dane i parametry obróbki

Ilość płytek skrawających:                                      4 sztuki

Głębokość skrawania (ap)                                      3 mm

Szybkość skrawania (Vc)                                      170 m/min

Posuw (Vf)                                                            1200mm/min

Moc skrawania (Pc)                                                42.30 kW

Siła skrawania (Fs)                                             17792  N

Ilość płynu chłodzącego (Q)                                 700l/min

Powierzchnia (Ra)                                                     0,3 µm

Tolerancja otworu                                                    ISO H7

 

Czas obróbki 1 detalu: 1 minuta

 

 

Gwintownik kielichowy do extremalnie dużych gwintów z wymienną częścią skrawającą NORIS INNENSPAN MOD

Producent: REIME NORIS GmbH

Specjalnie zaprojektowana konstrukcja narzędzia z wymiennymi częściami skrawającymi została oparta na sprawdzonym, monolitycznym maszynowym gwintowniku kielichowym NORIS INNENSPAN do obróbki dużych gwintów od M56 do M120x6. Narzędzie służy do obróbki stali, stali nierdzewnych, żeliwa oraz metali nieżelaznych. Dzięki unikalnej konstrukcji wióry odprowadzane są do środka narzędzia (kielicha). Fakt ten w powiązaniu z samonaprowadzaniem narzędzia (brak rowków w części prowadzącej) zapewnia bardzo wysoką niezawodność procesu gwintowania. Ze względu na modułową konstrukcję narzędzia są łatwe w regeneracji oraz ekonomiczne w zakupie. 

 

Piła taśmowa do cięcia stali utwardzonych do 62 HRC LION SUPER HM

Producent: BRENZER

Specjalnie zaprojektowana węglikowa piła taśmowa, z precyzyjnie szlifowanymi zębami o multi geometrii i negatywnym kącie natarcia, zapewnia szybkie cięcie materiałów utwardzonych przy jednoczesnym braku wibracji.

 

Piła LION SUPER HM została zaprojektowana do cięcia:

• utwardzonych trzonów tłokowych

• stali utwardzonych powierzchniowo

• stali utwardzonych do 62 HRC

• wysokomanganowych stopów stali.

 

Więcej informacji...


"DARMET" Sp. z o.o.

IMADŁO SZLIFIERSKIE STAŁE SPZC

Imadło precyzyjne szlifierskie bezwrzecionowe SPZC stosowane jest podczas prac precyzyjnych, przy pomiarach i sprawdzeniach. Śruba blokująca ustawiona pod kątem całkowicie eliminuje unoszenie się szczęki. Mechanizm sprężynowy zapewnia szybkie zaciskanie detali.  Szczęka ruchoma pryzmowa z poziomym i równoległym wycięciem w jaskółczy ogon, ułatwia mocowanie przedmiotów o przekroju cylindrycznym. Wykonane z wysokojakościowej stali stopowej. Twardość powierzchni roboczych 58 - 62 HRC.

Więcej informacji...


 

UCHWYT TOKARSKI TRÓJSZCZĘKOWY SAMOCENTRUJĄCY DM-304

Uniwersalny uchwyt samocentrujący 3-szczękowy przeznaczony do mocowania na tokarkach, stołach obrotowych, frezarkach. Mocowanie płaskie wg normy DIN6350. Korpus wykonany jest z wysokiej jakości żeliwa. Szlifowane powierzchnie robocze zapewniają dłuższy okres eksploatacji z zachowaniem dokładności i powtarzalności. Uchwyt montowany jest na wrzecionie obrabiarki przy pomocy tarczy zabierakowej na tylnej części uchwytu.

Więcej informacji...

 

WIERTŁA MONOLITYCZNE Z CHWYTEM WALCOWYM 5xD VHM TiN

Wysokowydajne wiertła monolityczne wykonane z wysokiej jakości węglika spiekanego. Zastosowane powłoki  umożliwiają pełne wykorzystanie możliwości wiertła. Konstrukcja wiertła oraz zastosowane materiały zapewniają wysoką jakość obrabianych otworów niezależnie od  materiału. Dostępne są wiertła standardowe oraz z systemem wewnętrznego doprowadzania chłodziwa.

Więcej informacji...

Więcej informacji 2...

 

 DPS Software

SOLIDWOKS 2018  - (oprogramowanie)

SOLIDWORKS  2018 zawiera wiele udoskonaleń i rozszerzeń funkcji. Większość z nich stworzono bezpośrednio w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez klientów. To wydanie zawiera cztery nowe rozwiązania procesowe, które upraszczają wzajemne oddziaływania pomiędzy dyscyplinami uczestniczącymi w procesie projektowania produktu, co umożliwia poprawę wyników biznesowych. Tj. interakcja dotykowa, Zautomatyzowane tworzenie dokumentów PDFrysunku w SOLIDWORKS PDM Standard, Rozgałęzianie i scalanie projektu

Więcej informacji...

 

AlphaCAM 2017 - - (oprogramowanie)

Alphacam kontynuuje temat udoskonalenia działania i automatyzacji kluczowych operacji CAD / CAM w celu poprawy bieżącej pracy, ogólnej wydajności i efektywności produkcji.

Główne zalety nowego wydania:

 • Interfejs użytkownika
 • Nowe okna dialogowe do obrobi profil i , obróbki 3D, toczenia i obróbki kamienia
 • Manager automatyzacji
 • Manager Automatyzacji Plus
 • Symulacja robota - RoboDK
 • Obróbka kamienia
 • Piła - Ulepszone ustawienia kontroli kolizji
 • Rozszerzone wejścia CAD

 

Więcej informacji...

 

PMDesk 2018 – (oprogramowanie)

System usprawnia zarządzanie projektami, harmonogramowanie projektów, śledzenie postępów prac oraz kontrolę nad dostępnością zasobów. PMDesk wspomaga cały proces realizacji projektu od pomysłu, poprzez konstrukcję, technologię, produkcję, aż do wycofania wyrobu z produkcji. Usprawnia także komunikację pomiędzy działami w firmie, zaangażowanymi w pracę nad projektem.

WYKRESY GANTTA, ŚLEDZENIE ZAJĘTOŚCI ZASOBÓW, INTEGRACJA Z SOLIDWORKS

Więcej informacji...

 

 Ecoster

Separator oleju ECO-4 do chłodziw

Firma Ecoster produkuje przyjazny środowisku i efektywny separator oleju do chłodziw stosowanych przy obróbce metali. Urządzenie pozwala znacznie wydłużyć okres stosowania chłodziwa i tym samym obniżyć koszty  jego zakupu i utylizacji. Urządzenie jest wykonane z blachy ze stali nierdzewnej, jest mobilne (na kółkach) oraz działa w systemie „by-pass” więc może być stosowane bez przerywania pracy maszyny. Separator może dodatkowo zostać wyposażony w przepływowy sterylizator UV, który został specjalnie zaprojektowany do dezynfekcji chłodziw.

Więcej informacji...


 Elesa + Ganter Polska Sp. z o.o.

Uszczelki krawędziowe GN 2180, GN 2182 i osłony krawędzi GN 2184

Osłony i uszczelki tego typu mocujemy na krawędziach blach. Osłony stosowane są w pokrywach, przepustach kablowych, czy innych otworach maszyn. Chronią operatora przed skaleczeniem, bądź inne elementy maszyny przed uszkodzeniem w kontakcie z ostrą krawędzią blachy. Uszczelki umożliwiają dodatkowo doszczelnianie drzwi, osłony, czy pokrywy maszyny.

Stosowanie osłon i uszczelek krawędziowych przyspiesza też samą produkcję, eliminując potrzebę wykonywania obróbki krawędzi ciętej, czy wypalanej blachy.

 

Uszczelka krawędziowa GN 2180

Uszczelka krawędziowa GN 2182

Osłona krawędzi GN 2184


Zawiasy sprężynowe CFRM z automatycznym powrotem, wykonane z SUPER-technopolimeru

Zawiasy CFMR powracają samoczynnie do pozycji wyjściowej, dzięki wmontowanej nierdzewnej sprężynie. Korpus zawiasu wykonany jest z bardzo wytrzymałego SUPER-technopolimeru. Gwarantuje to wysoką wytrzymałość oraz trwałość zawiasu.

Wersja NO może być stosowana w miejscach, w których osłona powinna być samoczynnie uchylana, eliminując np. stosowanie sprężyn gazowych. Zawiasy w wersji NC mogą być stosowane w aplikacjach, w których ze względów bezpieczeństwa osłona powinna pozostawać domknięta.

Więcej informacji...

 

GN 124.1 Trzpienie montażowe ze stali nierdzewnej z blokadą magnetyczną

Trzpień montażowy GN 124.1 jako mechanizm przytrzymania wykorzystuje magnes neodymowy wbudowany w podstawę główki. Taka konstrukcja jest przydatna wszędzie tam, gdzie jest wymagany szybki i łatwy montaż i demontaż bez dodatkowych czynności w postaci wciśnięcia przycisku.

Konstrukcja mechaniczna trzpienia jest znacznie uproszczona, gdyż nie posiada przycisku oraz całego mechanizmu kulkowego lub płetwowego, jak w przypadku pozostałych trzpieni montażowych.

Więcej informacji...


 FANUC Polska Sp. z o.o.

FANUC ROBOCUT α -C400iB

Maksymalna szybkość i wydajność, minimalne koszty eksploatacji

Innowacyjna, elektroerozyjna wycinarka drutowa przeznaczona do obróbki specjalizowanych części maszyn i materiałów trudnoskrawalnych. Rozwiązanie idealne do obróbki detali o skomplikowanych i złożonych kształtach np. stempli, wykrojników, matryc, trudnych lub wręcz niemożliwych do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem. FANUC oferuje producentom trzy modele elektrodrążarek ROBOCUT zróżnicowane pod względem wielkości i wagi przedmiotu obrabianego oraz długości przesuwów w osiach X, Y, Z, U, V.

Więcej informacji...


FANUC ROBODRILL α -DiB5

Frezowanie to nasza specjalność

FANUC ROBODRILL to innowacyjne centrum obróbcze  przeznaczone do szerokiego zakresu operacji frezarskich i wiertarsko-gwinciarskich. Doskonale sprawdza się w produkcji prototypowej, jak również produkcji masowej prowadzonej na dużą skalę przemysłową. Znakiem szczególnym obrabiarek ROBODRILL jest szybkość, wysoka wydajność i precyzja obróbki. Użytkownicy tych maszyn szczególnie cenią ich niezawodność, długą żywotność i korzystny stosunek ceny maszyny do zapewnianej jakości obróbki.

Więcej informacji...

 

FANUC CR - 7iA/L

Nowy model współdzielenia pracy człowieka z robotem

Nowy, sześcioosiowy robot współpracujący FANUC CR - 7iA/L jest wzorowany na szczególnie lubianej, kompaktowej wersji robota LR Mate 200iD. O jego wysokiej funkcjonalności i elastyczności decydują innowacyjne funkcje bezpieczeństwa tj. „Contact Stop” (robot zatrzymuje się w momencie kontaktu z człowiekiem); „Push to Escape” (operator odsuwa robota w dowolnym kierunku, kiedy nie jest potrzebny); „Retract Motion” (robot wykrywa przeszkody i zatrzymuje się, wykluczając ryzyko zakleszczenia kończyny operatora).

Więcej informacji...


 GF Machining Solutions

Wgłębne centrum elektroerozyjne AgieCharmilles FORM P 350

FORM P 350 to drążarka o kompaktowej budowie, przeznaczona do precyzyjnej i wydajnej obróbki, osiągająca min. chropowatość powierzchni 0.08 µm. Wyposażona w nowoczesny generator ISPG o wysokim prądzie roboczym 80A. Maszyna posiada pakiet modułów wspomagających obróbkę EDM: iQ (zminimalizowanie zużycia elektrod), SPAC (eliminowanie zwarć) oraz Super Finish (polerowanie powierzchni). Nowe sterowanie AC FORM HMI gwarantuje łatwość obsługi. Cechy charakterystyczne: konstrukcja z nieruchomym stołem, termostabilizowane napędy osi, liniały optyczne we wszystkich osiach. Istnieje możliwość konfiguracji w zależności od potrzeb: 2 rodzaje osi C, szeroka gama uchwytów elektrod, magazyny elektrod 4-160 poz., sondy pomiarowe i stoły obrotowe.

Więcej informacji...

 

Drutowe centrum elektroerozyjne AgieCharmilles CUT P 550

Nieograniczone możliwości nowej wycinarki drutowej AgieCharmilles CUT P 550, która łączy w sobie unikalny generator IPG-DPS  (Inteligent Power Generator - Direct Power Supply) zapewniający najwyższą szybkość usuwania materiału z funkcjami umożliwiającymi obniżenie godzinowych kosztów eksploatacyjnych i optymalizację procesów produkcyjnych wraz z przejrzystym i ergonomicznym interfejsem użytkownika.

Ponad 600 dedykowanych pakietów technologii cięcia

+20% szybsza prędkość cięcia

-20% koszt detalu

-20% koszty bieżące

-25% zużycie drutu

100% autonomii

 

Więcej informacji...


Centrum obróbkowe Mikron HEM 1200

Mikron HEM 1200 to frezarka uniwersalna dedykowana zarówno do obróbki zgrubnej, jak też do precyzyjnej obróbki wykańczającej - rozszerz swoje możliwości dzięki innowacyjnym rozwiązaniom GF Machining Solutions.

Innowacyjne, szwajcarskie wrzeciono Step-Tec o obrotach 20’000 rpm i wysokim momencie obrotowym pozwala na wykonanie operacji frezerskich od obróbki zgrubnej po precyzyjne wykończenie konturu.

Wysoka precyzja dzięki powiększonemu, stabilnemu korpusowi maszyny, liniałom optycznym oraz inteligentnym systemom kompensacji termicznej.

+50% Wszechstronność dzięki możliwości obróbki na mokro oraz w mgle olejowej dla materiałów twardych

 

 H2O GmbH  -  Specjaliści produkcji wolnej od ścieków

H2O GmbH. VACUDEST Systemy destylacji próżniowej made in Germany

Naszą misją jest zrównoważone ekologicznie oczyszczanie ścieków do realizacji produkcji wolnej od ścieków. Dzięki naszej zaawansowanej, wysokiej jakości technologii VACUDEST systemów destylacji próżniowej gwarantujemy naszym klientom bezpieczną inwestycję i długoterminową rentowność. Jako pionierzy w wykorzystaniu przemysłowym destylacji próżniowej, udało nam się zoptymalizować oczyszczania ścieków do ponownego użytku destylatu w procesie przemysłowych.

Więcej informacji...

 

H2O GmbH. Destcontrol - Maksymalne bezpieczeństwo procesu i jakości. Dzięki stabilnej wartości pH destylatu.

Konwencjonalne urządzenia do destylacji próżniowej ustawiają wartość pH przed odparowaniem. Wadą tego jest to, że kolejne reakcje mogą być wyzwalane przy odparowaniu, co pogarsza jakość destylatu. Dlatego opracowaliśmy Destcontrol pH- regulator. Kompensuje on kolejne reakcje, osiągając w ten sposób konsekwentnie dobry wynik destylatu.

Więcej informacji...

 

H2O GmbH. Clearcat – Jakość na której można polegać

Gdzie inni z dużą ilością sprzętu i obsługi osiągają limity emisji, co łaczy się z dodatkowymi kosztami, my oferujemy układ kondensacji Clearcat w odniesieniu do jakości oczyszczonych ścieków przemysłowych. Nawet najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe są w pełni spełnione. Czujemy się dobrze stanowiąc ważny wkład do ochrony naszego środowiska.

Więcej informacji...

 

 IceTech Polska
Cleaning by laser

Cleaning with laser has gained so much interest because of the amount of advantages compared to traditional cleaning methods.
The most popular methods of industrial cleaning known today are Chemical, Thermochemical, Thermal, Grinding and Blasting. In many cases, laser cleaning can overcome the downsides of these traditional methods and even improve the production process in general. For every application where laser cleaning is used to replace older techniques, unforeseen advantages came up. It is impossible to list everything, but these are the most common advantages of laser cleaning:
 • No medium used, only electricity
 • Base material is not damaged
 • Higher levels of  'clean' can be reached
 • Easy to integrate in a production line
 • No chemical waste
 • Local cleaning is possible
 • Low noise, no dust
 • Stable process
 • Low running costs
 • Lower sensitivity to corrosion after cleaning

 

Dry Ice Blasting Machine – Polartech –MINI
Cleaning with dry ice has been used for several years. More commonly used are dry ice in pellet form or blocks using a shaving technology. Both technologies are subject to high investment costs and high running costs. These factors have so far been the obstacles for establishing themselves as a general cleaning process in the industries.

PolarTech´s patented technology is the solution to the problems above. The supply media is liquid CO2 or dry ice pellets and compressed air. The dry ice particles are accelerated in a jet of compressed air. PolarTech´s technology is using either liquid CO2 or dry ice pellets separately or in combination of both. The snow blasting we are creating our own “dry ice particles” during the cleaning process.


Dimension L x W x H: 400 x 409 x 476 mm
Weight: 26 kg
Air flow range: 0,6 - 3 m3/min.
Blast pressure range: 2 – 10 bar
Tank capacity: 8 kg
Pellet consumption: 25 kg/hour.
Power supply: 230V - AC 50 – 60 Hz
Air quality: Dry and free of oil and particles.
Noise: 80-90  dB (A) depending on nozzle and pressure.
It is possible to use Powder unit (for abrasive blasting – soda , etc)

 

Dry Ice Blasting Machine – Polartech –PT Combi

Cleaning with dry ice has been used for several years. More commonly used are dry ice in pellet form or blocks using a shaving technology. Both technologies are subject to high investment costs and high running costs. These factors have so far been the obstacles for establishing themselves as a general cleaning process in the industries.

PolarTech´s patented technology is the solution to the problems above. The supply media is liquid CO2 or dry ice pellets and compressed air. The dry ice particles are accelerated in a jet of compressed air. PolarTech´s technology is using either liquid CO2 or dry ice pellets separately or in combination of both. The snow blasting we are creating our own “dry ice particles” during the cleaning process.

In one machine 3 possibility of cleaning by dry ice , snow , abrasive medium like soda
 

 JD-Tools Polska Sp. z o.o.

Wymienne płytki skrawająca w geometriach M30 i S30

Najnowsza geometria łamacza wiórów S30 do obróbki stali nierdzewnej oraz geometria M30 do obróbki stali nierdzewnej, jak również zwykłych stali. Płytki S30 są płytkami negatywnymi o dwustronnej powierzchni roboczej. Charakteryzuje je ostra i stabilna krawędź skrawająca doskonale nadająca się do zarówno obróbki średniodokładnej, jak i przerywanej. Łamacz ten zapewnia ponadto doskonałą kontrolę wióra. Głównym zakresem zastosowania płytek w geometrii S30 jest praca w materiałach z grupy stali nierdzewnych, miękkich stali oraz superstopów żaroodpornych. Płytki występują w gatunku TM 5125. Znaczącą cechą tego gatunku jest wybitna odporność na zużycie oraz chemiczna trwałość. Zapewnione jest to m.in. dzięki multiwarstwowej powłoce TiAlXN nanoszonej metodą fizyczną.

Więcej informacji...

Więcej informacji 2...


System do przecinania z chłodzeniem wewnętrznym

Najnowsze rozwiązanie pozwalające na zwiększenie efektywności procesu obróbki. System do przecinania i rowkowania z listwą posiadającą wewnętrzne kanały na chłodziwo, które to jest doprowadzane bezpośrednio na krawędź skrawającą. Rozwiązanie takie charakteryzuję się znaczącym zwiększeniem trwałości płytki, a co za tym idzie całego układu oraz zdecydowanym polepszeniem wyników operacji. Zastosowano tu sprawdzony sposób montażu płytki skrawającej, tzw. mocowanie dociskowe, które charakteryzuje się praktycznie całkowitym wyeliminowaniem zbędnych części zamiennych.

Inną bardzo istotną zaletą chłodzenia wewnętrznego jest doskonałe wykończenie powierzchni obrabianej oraz bezproblemowa ewakuacja wiórów.

Niezbędną częścią systemu są oprawy VDI wg standardu DIN 69880 z podwójnym systemem zębów pozwalającym na obrót oprawy o 180° i tym samym zmianę jej funkcji. Przykładowo mając oprawę prawą poprzez obrót pełni ona wówczas rolę lewej odwróconej i analogicznie w przypadku oprawy lewej poprzez obrót otrzymujemy funkcjonalność oprawy prawej odwróconej.

Do systemy tego dostępne są płytki w wykonaniu neutralnym oraz lewo- i prawoskośne.

Więcej informacji...

 

Drukowanie 3D metali – technologia wytwarzania przyrostowego

Druk 3D tworzyw sztucznych już na dobre zakorzenił się we współczesnym świecie człowieka i jest praktycznie na co dzień obecny w naszym życiu. Postanowiono jednak pójść o krok dalej tworząc technologię, która w pełni rozwiązuje problemy, z którymi nierzadko boryka się m.in. branża metalowa, a mianowicie umożliwienie stworzenia detalu niemożliwego do wykonania dotychczas znanymi metodami. Tak powstała metoda wytwarzania przyrostowego opierająca się na technice SLM – Selective Laser Melting (selektywne stapianie wiązką lasera). Jest to metoda warstwowej produkcji i określana jest właśnie mianem druku 3D metali. W skrócie metoda ta polega na tworzeniu detalu poprzez nanoszenie kolejnych warstw przetapianego i następnie spiekanego laserem sproszkowanego metalu. Grubość warstw możemy określić sami na wstępie procesu produkcyjnego.

Najważniejszym jest to, że właściwości mechaniczne produktów wytworzonych metodą przyrostową w 100% osiągają jakość detali wytworzonych konwencjonalnie. Konstrukcyjnie możliwe jest zaprojektowanie i wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych form w bardzo szybkim czasie.

Rodzaj metalu, z którego wykonany ma być detal również nie stanowi bariery. Dostępne tu są praktycznie wszystkie gatunki od stali stopowych, poprzez aluminium i stopy tytanu, po Hastelloy czy Inconel.

Metoda SLM znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, np. technika protetyczna, narzędzia, części zamienne czy różnego rodzaju prototypy w przemyśle samochodowym, lotniczym i kosmicznym. Nadaję się ona do wytwarzania pojedynczych i małoseryjnych elementów.

Firma JD-Tools Polska wraz z naszym partnerem z Niemiec umożliwia Państwu fachową pomoc oraz doradztwo techniczne w zakresie wytwarzania przyrostowego.

Więcej informacji...


 KOM-ODLEW

VERICUT 8.1

Wśród ważniejszych nowości VERICUT 8.1 można wymienić dalszy rozwój modułu Force™, który optymalizuje programy NC poprzez analizę warunków skrawania, m. in. siły oddziałującej na narzędzie, mocy wrzeciona oraz maksymalnej grubości wióra, nowy moduł do wytwarzania przyrostowego (Additive Manufacturing), usprawnienia funkcji Workpiece Sectioning, X-Caliper, raportów oraz operacji szlifowania.

Więcej informacji...


Solid Edge ST10

Wśród najważniejszych nowości w Solid Edge ST10 można wymienić nowe funkcje Generative Design do zaawansowanej optymalizacji geometrii modeli, rozwój inżynierii odwrotnej i wsparcie druku 3D i obróbki przyrostowej, Convergent Modeling do tworzenia hybrydowych modeli z wykorzystaniem operacji B-rep na modelach siatkowych, wbudowaną symulację przepływu, interaktywne instrukcje (montażowe, serwisowe) oraz uruchomienie portalu Solid Edge.

Więcej informacji...


 MAG Centrum PL Sp. z o.o.

DRILLTRONIC

DRILLTRONIC jest zintegrowaną jednostką wiertarską i gwinciarską, wyposażoną w innowacyjny, precyzyjny system przegubowych ramion, gwarantujących maksymalną elastyczność obróbki.

DRILLTRONIC is the only integrated drilling and tapping units equipped with an innovative system developed with an articulated arm to give maximum working flexibility.

Więcej informacji...

 

 MOCAP LTD

SQT – Kwadratowe tuby teleskopowe

 • Trwałe opakowanie wielokrotnego użytku, odporne na wilgoć i zanieczyszczenia
 • Posiadają wiele zastosowań w branży narzędziowej
 • Regulowana długość teleskopowa

Więcej informacji...

 

GRIP – PAKS

 • Opakowanie wielokrotnego użytku, które zabezpiecza narzędzia przed zanieczyszczeniem oraz wilgocią
 • Konstrukcja dolnej zatyczki utrzymuje narzędzie na miejscu
 • Dostępne w wielu kolorach, możliwość nadruku, dołączenia etykiety

 

Insert Boxes  (Organizer)

 • Idealne rozwiązanie do pakowania wysokiej jakości płytek z węglika spiekanego, jak również innych małych elementów: śrub, elementów złącznych
 • Wieczko otwierane w dowolnym kierunku
 • Dostępne w wielu kolorach

Więcej informacji...

 

 NewTech Solutions Sp. z o.o.

SprutCAM Robot

SprutCAM Robot  to wysokiej klasy oprogramowanie udostępniające środowisko do programowania robotów przemysłowych w trybie offline (OLP). System jest skutecznym rozwiązaniem do szybkiego tworzenia złożonych i bezkolizyjnych ścieżek - ruchów 3D robota przy użyciu 6 i więcej osi. SprutCAM Robot pozwala na efektywne wykorzystanie robotów przemysłowych Fanuc, Kuka, Staubli, Y.Motoman, Toshiba, Mitsubishi, Nachi i ABB w obszarach obróbki CNC, w których tradycyjnie stosuje się drogie maszyny 5-osiowe.

Więcej informacje na stronie: www.sprutcam.pl

 

T-Flex CAD & T-FLEX Nesting

T-Flex CAD  to wysokiej klasy oprogramowanie CAD posiadające szereg zaawansowanych funkcji i narzędzi do projektowania różnego typu parametrycznych modeli i konstrukcji 2D/3D, złożeń oraz m.in. elementów blaszanych. Oprogramowanie zapewnia niespotykaną dotąd wydajność graficzną 3D i stabilność pracy, daje również dostęp do szeregu formatów wymiany danych w tym CATIA® v5.

T-Flex Nesting jest nowym niezależnym modułem służącym do optymalizacji rozkładu elementów do cięcia.

Więcej informacje na stronie: www.tflex.pl

 

SolidCAM & InventorCAM z technologią iMachining

SolidCAM jest potężnym narzędziem CAM specjalnie zaprojektowanym dla narzędziowni i ściśle zintegrowanym ze środowiskiem SolidWorks® lub w przypadku InventorCAM z Autodesk® Inventor®. System wspiera wszystkie rodzaje obróbek: frezowanie 2,3,4,5-osiowe, obróbkę HSS i HSM, toczenie, toczenie z frezowaniem, obróbki  EDM oraz innowacyjne frezowanie iMachining zapewniające znaczne wydłużenie żywotności narzędzi oraz redukcję czasu obróbki nawet o 70% i więcej.

Więcej informacji...

 

 OSG Poland Sp. z o.o.

Seria A – Nowa rodzina narzędzi.

Narzędzia z serii A: gwintowniki, wygniataki, wiertła oraz frezy odznaczają się nowatorskim podejściem do kształtowania wiórów podczas obróbki, jakością materiałów bazowych oraz powłok na najwyższym poziomie. Rozwiązania te często są chronione patentem. Rodzina narzędzi z serii A jest przeznaczona do obróbki bardzo szerokiego zakresu materiałów. Stal, stal nierdzewna, aluminium, żeliwa, tytan.

Więcej informacji...

 

Trzyostrzowe wiertła TRS - od 3xD do 10xD

Wiertła z serii TRS-HO to pierwsze na świecie 3-ostrzowe wiertła do wiercenia w stali. Opatentowana geometria pozwala na stabilny wyrzut wiórów, nawet przy mniejszej pojemności rowków wiórowych, co jest nieuniknione w wiertłach 3-ostrzowych. Rezultatem jest szybkość do 3 razy większa niż w wiertłach 2-ostrzowych oraz nawet 3 razy dłuższa żywotność. Osiągnęliśmy znaczne obniżenie sił przy wierceniu co ma znaczny wpływ na obniżenie utwardzenia powierzchni otworów.

Więcej informacji...

 

Sprawdziany DCT do pomiaru otworu przy frezowaniu gwintów

Wymiar efektywnej średnicy wewnętrznej, którą trudno określić, można teraz zmierzyć z czytelnymi wartościami w jednym narzędziu! Podczas frezowania gwintu wewnętrznego bardzo często niezbędna jest korekta aby uzyskać właściwa tolerancję wykonywanego gwintu. Sprawdzian DCT pozwala na dokładne zdefiniowanie jaka korekta jest potrzebna.

Więcej informacji...


 Pabianicka Fabryka Narzędzi ”PAFANA” S.A.

NARZĘDZIA SMARTCUT PAFANA.

Uniwersalne jednoostrzowe narzędzie tokarskie do wiercenia w pełnym materiale z możliwością roztaczania , toczenia poprzecznego, wzdłużnego. Korzyści dla Klienta:

- zmniejszenie kosztów narzędziowych w wyniku zastosowania jednego narzędzia do wielu zabiegów technologicznych,

- możliwość wykonania płaskiego dna wierconego otworu,

- skrócenie czasu przezbrojenia i przeprogramowania maszyny,

- szeroki zakres wierconych otworów w pełnym materiale od Ø8 do Ø32 mm,

- kierunkowe chłodzenie przez narzędzie zapewnia prawidłowe odprowadzenie wiórów i ciepła z obszaru obróbki.

Asortyment:

SCR2.25D08-10XP04 PAFANA

SCL2.25D08-10XP04 PAFANA

SCR/L2.25D10-12XP05 PAFANA

SCR/L2.25D12-16XP06 PAFANA

SCR/L2.25D14-16XP07 PAFANA

SCR/L2.25D16-20XP08 PAFANA

SCR/L2.25D18-25XP09 PAFANA

SCR/L2.25D20-25XP10 PAFANA

SCR/L2.25D25-32XP13 PAFANA

SCR/L2.25D32-40XP17 PAFAN

Więcej informacji...

 

FREZY  TRZPIENIOWE WALCOWO-CZOŁOWE R510.22-....AP10 PAFANA

Nowa linia frezów trzpieniowych Pafana pod płytki APET, APKT1003 z systemem doprowadzenia chłodziwa do strefy obróbki.

Asortyment:

R510.22-1616AP10

R510.22-2020AP10

R510.22-2525AP10

R510.22-3232AP10

Więcej informacji...

 

FREZY NASADZANE WALCOWO-CZOŁOWE ŚRUBOWE R676.21-…SD09 PAFANA

Nowe frezy śrubowe Pafana pod płytki SDKT09T3..

zalety:

- długa „krawędź” skrawająca na powierzchni walcowej i dzięki temu możliwość frezowania szerokich powierzchni  bocznych, pod kątem 90° do podstawy, w  jednym - lub kilku –  przejściach,

- dodatnie płytki wymienne SDKT 09T308... o 4 krawędziach skrawających - bardzo dobre łamanie wiórów,

- niska chropowatość powierzchni obrobionej - bardzo dobra jakość powierzchni obrobionej.

 

Asortyment:

R676.21-050SD09

R676.21-063SD09

Więcej informacji...


SOLIDEXPERT | Polski Dystrybutor SOLIDWORKS

SOLIDWORKS 2018

SOLIDWORKS 2018 to najnowsze wydanie programu, które niesie za sobą ponad 200 nowych funkcji i ulepszeń. Większość z nich została wprowadzona na prośbę samych użytkowników programu. Dzięki bogatemu portfolio i zaawansowanym funkcjom, rozwiązania SOLIDWORKS są w stanie zaspokoić takie obszary powstawania produktu jak: projektowanie, walidacja, wytwarzanie, komunikacja techniczna, pozwalając tym samym na szybsze wprowadzenie produktu na rynek.

 

Więcej: http://solidexpert.com/programy/solidworks/

 

SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS CAM to pierwszy system klasy CAM od Dassault Systèmes dedykowany SOLIDWORKS! Program bazuje na oprogramowaniu CAMWorks – dobrze znanym, pierwszym systemie CAM dedykowanym SOLIDWORKS.

 

Więcej: http://solidmania.com/solidworks-cam-pierwszy-system-klasy-cam-od-dassault-systemes-dla-solidworks

 

SOLIDWORKS Manage

SOLIDWORKS Manage jest zupełnie nowym rozwiązaniem w portfolio SOLIDWORKS, które ma stanowić uzupełnienie oferty firmy. Jest to narzędzie do zarządzania projektami oraz zasobami w firmie. Program stanowi idealne uzupełnienie funkcjonalności oprogramowania SOLIDWORKS PDM.

 

Więcej: http://solidexpert.com/programy/solidworks-pdm/


 STIGO SP. Z O.O.
Znakowarka FlyMarker ® mini
FlyMarker ® mini to w pełni przenośna, akumulatorowa znakowarka elektromagnetyczna, która pozwala na swobodne znakowanie elementów bezpośrednio w miejscu ich składowania. Urządzenie jest bardzo lekkie (waży zaledwie 2,4kg) i nadaje się do oznaczania niemal wszystkich materiałów: plastiku, aluminium, czy stali nierdzewnej i hartowanej. FlyMarker® mini może pracować w wersji stołowej po osadzeniu jej na stacjonarnej kolumnie. Znakowarka umożliwia znakowanie na obszarze o wymiarze: 65x30 mm. 
Więcej informacji...


Znakowarka FlyMarker ® PRO
FlyMarker ® PRO to elektromagnetyczne, przemysłowe urządzenia znakujące, dostępne w 2 opcjach: mobilnej i stacjonarnej. Przez brak irytujących kabli, znakowarka pozwala na pracę w dowolnym miejscu na hali produkcyjnej. Dzięki wbudowanej opcji regulacji siły, maszyna zapewnia kontrolę głębokości znakowania, które jest odporne na dalszą obróbkę: piaskowanie i powlekanie. Urządzenie pozwala na tworzenie oznaczeń: znaków i cyfr, logotypów, symboli testowych i kodów QR.
Więcej informacji...

Znakowarka MV5
MV5 to solidna, niemiecka znakowarka pneumatyczna do zastosowań przemysłowych, doskonała do żłobienia, grawerowania oraz znakowania punktowego. Urządzenie ma wbudowaną opcję chłodzenia znakowanej powierzchni i pozwala na silne i szybkie oznaczanie nawet najtrudniejszych powierzchni. MV5 może zostać uzupełniona o centralną jednostkę sterującą, pełniącą funkcję komputera zarządzającego maszyną. Solidna konstrukcja gwarantuje odporność na kurz i wygodną pracę w trudnych warunkach produkcyjnych.
Więcej informacji...
 

TBI Technology Sp. z o.o.

TBI VC 1060 HH New Line

Pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1060 HH New Line to wysoka precyzja i ergonomia. Posiada bogaty standard wyposażenia umożliwiający dużą funkcjonalność w podstawowej cenie maszyny. Stabilizacja temperaturowa wrzeciona, chłodzenie przez wrzeciono 30 bar i sztywna konstrukcja gwarantują wysoką precyzję oraz powtarzalność obróbki. Dolny system spłukiwania wiórów, zintegrowany transporter wiórów, system przedmuchu wrzeciona, kółko ręczne oraz 30 pozycyjny magazyn narzędzia zwiększają komfort pracy operatora.

Więcej informacji...

 

 TDZ TURN  s.r.o.
TOKARKA  KARUZELOWA  Typ VSC
Nowością w naszej ofercie są tokarki karuzelowe serii VSC, które wyróżniają się szybką oraz bardzo dokładną obróbką mniejszych serii różnych detali o średnicy od 300mm do 1150mm, o wysokości do 1000mm.

Tokarki typu VSC odznaczają się sztywnością, stabilnością, wysoką wydajnością i dokładnością. Nadają się do obróbki części obrotowych symetrycznych i niesymetrycznych średniej wielkości .
Ich masywna konstrukcja zapewnia bardzo dobre właściwości mechaniczne przy zachowaniu wydajnej i dokładnej obróbki. Ponad to stabilność budowy  wpływa na przedłużenie żywotności narzędzi.

Więcej informacji...

Tornos Technologies Poland Sp. z o.o.

Swiss Tornos GT32

Maszyny GT są łatwe w obsłudze, przeznaczone do obróbki prętów o średnicy do 32mm. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii osi B, wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych elementów z wysoką wydajnością stało się charakterystyczną cechą rodziny automatycznych tokarek Tornos Swiss GT.  Kinematyka obróbki zapewnia doskonałe odprowadzenie dużych ilości drobnych wiórów dzięki prostej, wypróbowanej i przetestowanej konstrukcji maszyn.

 

Dane techniczne

Liczba osi liniowych 6

wrzeciono główne

pręt obrabiany Max. Ø 32mm

Standardowa długość przedmiotu obrabianego z obrotową tuleją -  200mm

Standardowa długość przedmiotu obrabianego bez tulei  - 45mm

Prędkość obrotowa wrzeciona Obr/min 0-8,000

Wrzeciona Moc 8,2 (10,5) kW

Max.  moment obrotowy - 26 Nm

Operacje główne

Ilość pozycji narzędzia do toczenia przy  tulei prowadzącej 9 (Trzonek  16 x 16)  

Liczba narzędzi osiowych stałych przednich (gł./ przeciw) 5 / (5)

Pozycje dla narzędzi obrotowych 4 + 3 pozycje modułowe  max. 6000 Obr/min

 przeciw-wrzeciono

Max. Ø zacisku mm 32

Długość detalu wyrzucanego do przodu/skok wyrzutnika -120mm

Prędkość obrotowa wrzeciona Obr/min 0-8000

Moc przeciw-wrzeciona 8,2(10,5) kW

Max. stały moment obrotowy 26 Nm 

Pozycje dla wiercenia głębokiego obok przeciw-wrzeciona - 2szt

Przeciw-operacje

Ilość pozycji narzędzi 8 

W tym stanowiska modułowe wirujących narzędzi 4 ( max. 6000 obr/ min)

Liczba narzędzi

Max. Łączna liczba narzędzi (z opcjami)  40

Liczba narzędzi obrotowych ( z opcjami)  -14

PODSTAWOWE WYPOSAŻENIE MASZYNY

Obrotowa  tuleja prowadząca ze zintegrowanym silnikiem

Adapter do pracy bez tulei prowadzącej – czas przezbrojenia 15 minut.!

Oś C1 + C4 wrzeciona gł. oraz przeciw-wrzeciona 

Pneumatyczny wyrzutnik detalu + czyszczenie tulei chłodziwem 

Centralne smarowanie  ,Lampa ostrzegawcza (4 kolory)

Pompa wys ciśnienia 20 bar

Interfejs podajnika prętów , Interfejs systemu przeciwpożarowego

Typ sterowania Fanuc 31iB

Taśmociąg do ewakuacji detali poza maszynę.

 

Więcej informacji...

 

TUBES INTERNATIONAL

Zwijacz bębnowy Roll Classic Plus

Zwijacz bębnowy w obudowie tworzywowej przeznaczony do eksploatacji w miejscach, gdzie wymagana jest niewielka waga i małe gabaryty. Wyposażony w przewód elektryczny o długości 10 m oraz umieszczony na nim ogranicznik który z łatwością można przesunąć lub całkowicie zdemontować. Wyposażony w sprężynę która po odblokowaniu zapadki automatycznie nawija przewód na szpulę bębna. Dostępny w standardzie z zawiesiem obrotowym. Zwijacz wyposażony w przewód zasilający o długości 1,3m.

 

Smartflex

Lekki, elastyczny wąż przeznaczony do odprowadzania pyłów i kurzu. Stosowany w przemyśle drzewnym i meblarskim. Cechuję się dużą  odpornością  na ścieranie oraz oleje mineralne. Zachowuje elastyczność nawet w ujemnych temperaturach. Wąż można traktować jako przewodzący elektrycznie po wykonaniu uziemienia spirali. Oznakowany strzałka wskazującą prawidłowy kierunek przepływu medium.

 

ZAWORY BEZPIECZEŃSTWA

Zawory bezpieczeństwa zabezpieczają zbiornik ciśnieniowy lub instalację przed wzrostem ciśnienia i tym samym ich uszkodzeniu. Zawór bezpieczeństwa samoczynnie upuszcza medium w przypadku wzrostu ciśnienia powyżej nastawionej wartości. Po ustabilizowaniu się ciśnienia poniżej wartości nastawy, następuje zamknięcie zaworu i zanik wypływu czynnika. Zawory te stosowane są do mediów neutralnych i nieneutralnych we wszystkich gałęziach przemysłu. Wielkość nastawy wybita jest w formie cechy na korpusie zaworu i oscyluje od kilku do kilkuset bar. Wielkość nastawy wybita jest w formie cechy na korpusie zaworu i może osiągnąć wartość rzędu kilkuset bar (w zależności od rodzaju medium).

 

Vollmer Polska sp z o.o.

Vollmer VGrind 360

CNC szlifierka narzędziowa do wysokowydajnej produkcji narzędzi z węglika spiekanego i stali szybkotnącej z automatyczną wymianą ściernic oraz zautomatyzowanym magazynem narzędzi.

Korpus maszyny odlew z betonu polimerowego- sztywniejszy oraz stabilniejszy temperaturowo od konwencjonalnych konstrukcji. Maszyna wykorzystuje system NUMROTO Flexium plus®.

Kinematyka maszyny oparta jest na wykorzystaniu dwóch wrze­cion zamocowanych werty­kalnie na wspólnej kolumnie obrotowej o dwóch punktach podparcia. Narzę­dzie obrabiane zamocowane horyzontalnie między dwo­ma wrzecionami wykonywa­ne jest w stabilnym i sztywnym układzie, a bezproduk­cyjne czasy zo­stają znacznie skrócone.

Magazyn ściernic zawiera 8 pakietów.

Więcej informacji...

 

WBM Obrabiarki sp. z o.o.

WECO EVO UT-100M

Zaprojektowane przez Inżynierów Weco Werkzeugmaschinen GmbH COKG. Precyzyjne tokarskie centrum obróbcze CNC. Wyposażone w 165 mm uchwyt tokarski, głowicę rewolwerową z 12 stacjami na narzędzia napędzane oraz kompaktowy zintegrowany system załadowczy z serwo-ładowarką kompaktową lub portalową. Idealne do precyzyjnej produkcji seryjnej. W opcji do wyboru konik, ramie ładowarki do obróbki dwustronnej małych i krótkich przedmiotów lub do takich detali jak kołnierze, wałki.

Więcej informacji: http://wbm-obrabiarki.pl/weco/weco-evo/

 

TAKISAWA TT-2100 CMGD

Japońskie wieloosiowe tokarskie centrum obróbcze CNC. Dwugłowicowe precyzyjne centrum z równolegle ustawionymi wrzecionami. Wyposażone w dwa 200 mm uchwyty tokarskie, dwie głowice rewolwerowe przystosowane do narzędzi napędzanych oraz wysokowydajną ładowarkę portalową. Idealne do produkcji seryjnej detali, symultanicznie obrabianych z dwóch stron. Obrabiarki serii TT cechuje najwyższa sztywność i niezawodność w swojej klasie.

Więcej informacji: http://wbm-obrabiarki.pl/takisawa/tt/

 

TAIWAN TAKISAWA LA-250M

Tokarskie centrum obróbcze CNC zaprojektowane przez firmę Taiwan TAKISAW. To średniej wielkości obrabiarka, wyposażona w dodatkową Oś C, prowadnice ślizgowe wszystkich osi liniowych, 254 mm uchwyt tokarski oraz 12 pozycyjną głowicę rewolwerową przystosowaną do narzędzi napędzanych. Obrabiarki tej serii cechuje wysoka sztywność, ograniczona do minimum powierzchnia instalacji oraz bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Więcej informacji: http://wbm-obrabiarki.pl/takisawa-taiwan/la/