TOOLEX

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

3 - 5 października 2017

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"„Starcie Szlifierzy” – zawody firmy 3M POLAND
 
„Starcie Szlifierzy” to pierwsze w Polsce zawody w szlifowaniu, które powstały z myślą o grupie zawodowej szlifierzy. Szlifierze po raz pierwszy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności na szerszym forum oraz zmierzyć się z innymi specjalistami ze swojej branży. „Starcie Szlifierzy” to również miejsce wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów w branży oraz możliwość przetestowania materiałów ściernych 3M™ Cubitron™ II oraz Scotch-Brite™.
Poczuj ducha rywalizacji i przeżyj z nami emocje towarzyszące zawodom „Starcie Szlifierzy”! Weź udział w 2-giej edycji zawodów i powalcz o tytuł Szlif Mistrza 3M!


Program wydarzeń przygotowany przez Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach Sp. z o.o.
 
Dwa wykłady przygotowane przez Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach Sp. z o.o. są dedykowane Wystawcom oraz branżowym Zwiedzającym Targi. Na pierwszy wykład pt. „Zasadnicze i minimalne wymagania dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych przez pracowników podczas pracy wg dyrektyw europejskich 2006/42/WE i 2009/104/WE”, który przygotuje dr inż. Łukasz Kozakiewicz, zapraszamy w pierwszy dzień targów [3 października 2017r.]. Drugi wykład, który poprowadzi dr inż. Tomasz Małysa pt. „Wymagania prawne w zarządzaniu bezpieczeństwem użytkowania maszyn” odbędzie się 5 października.

„ZETOM” Katowice zaprasza także na swoje stoisko w Pawilonie B [B-611] na konsultacje w zakresie bezpieczeństwa maszyn oraz wzorcowania urządzeń pomiarowych.
 
Wykład „Ekonomiczne przetwarzanie emulsji smarno – chłodzących i wód płuczących i ponowne wprowadzanie destylatu do obiegu produkcyjnego”

Prelegent: Henryk Koik (Area Sales Manager firmy w Polsce)
Organizator: H2O GmbH

Wymagania jakościowe w procesach inżynierii powierzchni stale rośną. Rosną również koszty utylizacji ścieków przemysłowych.
Naszą misją jest zrównoważone ekologicznie oczyszczanie ścieków do realizacji produkcji wolnej od ścieków. Dzięki naszej zaawansowanej, wysokiej jakości technologii VACUDEST systemów destylacji próżniowej gwarantujemy naszym klientom bezpieczną inwestycję i długoterminową rentowność. Jako pionierzy w wykorzystaniu przemysłowym destylacji próżniowej, udało nam się zoptymalizować oczyszczania ścieków do ponownego użytku destylatu w procesie przemysłowych. Destylat jest wolny od pozostałości oleju, przezroczysty i czystszy.
Nawet najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe są w pełni spełnione. Czujemy się dobrze stanowiąc ważny wkład do ochrony naszego wspólnego środowiska.
Jak dokładnie to funkcjonuje wyjaśnią nasi eksperci produkcji wolnej do ścieków w trakcje prezentacji na targach OILexpo w dniu 4 października w sali nr 3 o godz. 13:30: temat „Ekonomiczne przetwarzanie emulsji smarno – chłodzących i wód płuczących i ponowne wprowadzanie destylatu do obiegu produkcyjnego”
Dalsze informacje na temat uzyskać można na stronie www.scieki-przemyslowe-h2o.pl