TOOLEX

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

3 - 5 października 2017

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"TOOLEX - narzędzie biznesowego sukcesu!

 

10. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX zakończyła się sukcesem. Doceniane przez specjalistów i wysoko oceniane pod względem efektywności targi były naprawdę imponujące: blisko 500 Wystawców z 14 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek, zaprezentowało nowości z branży na 15 tys. m kw. Targom towarzyszył bogaty program seminariów i prelekcji. Wydarzenie odwiedziło blisko 10 tysięcy zwiedzających.

 

Zapraszamy do zapoznania się z:

 

   

Nasi Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu - to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe relacje biznesowe i kontynuują dotychczasowe interakcje ze stałymi kontrahentami. Targi TOOLEX ponownie wyznaczają trendy - towarzyszyły im bowiem liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku.

 

Wzorem lat ubiegłych w tym samym terminie odbyły się również Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA, a także Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. To połączenie różnych tematów targowych tworzy doskonałą platformę wymiany informacji, doświadczeń i opinii oraz daje możliwość spotkań i pozyskania zamówień w jednym miejscu i czasie.

 

O mocnej pozycji TOOLEX na targowym rynku świadczy także liczne grono silnych Patronów - instytucji branżowych, uczelni wyższych oraz mediów, którzy stale wspierają ich rozwój oraz dbają o aspekt merytoryczny. Prestiż TOOLEX potwierdza Patronat Honorowy Ministerstwa Rozwoju.

 

Prezentacje wystawców uzupełnił bogaty program wydarzeń - m.in. seminarium dotyczące "Zasadniczych i minimalnych wymagań dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych przez pracowników podczas pracy wg dyrektyw europejskich 2006/42/WE i 2009/104/WE" prowadzone przez przedstawicieli Zakładów Badań i Atestacji „ZETOM"  im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o. Zainteresowaniem cieszyły się również wykłady: „Ekonomiczne przetwarzanie emulsji smarno - chłodzących i wód płuczących i ponowne wprowadzanie destylatu do obiegu produkcyjnego" Prelegent: Heinrich Koik; "Narzędzia Baryłkowe - realna optymalizacja czasu obróbki" Organizator: CAM Technology Sp. z o.o.; czy "Technologia mycia w przemyśle obróbczym" Organizator: GT85 Polska.

 

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się również „Starcie Szlifierzy” - to pierwsze w Polsce zawody w szlifowaniu, które powstały z myślą o grupie zawodowej szlifierzy. Starcie stało się również miejscem wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów w branży oraz świetną okazją do przetestowania materiałów ściernych.

 
 

Jubileuszowej edycji Targów TOOLEX towarzyszyła uroczysta Gala, podczas której wręczono medale i wyróżnienia przyznane w konkursie na najlepsze produkty prezentowane przez Wystawców tegorocznych Targów. I tak: medal za serię urządzeń myjących TARRA COMPACT z modelami 100, 200 i 400 w różnych konfiguracjach otrzymała firma GT85 sp. z o. o oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za sposób wygładzania powierzchni elementów funkcjonalnych wykonywanych metodami przyrostowymi. Przyznano również 4 wyróżnienia dla VOLLMER POLSKA Sp. z o.o., OSG POLAND Sp. z o.o.,  MMT sp. z o.o. oraz SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall GmbH. [zobacz]

 

 

Ponadto zdecydowano o przyznaniu wyróżnień i Medalu Expo Silesia za efektowną formę prezentacji. Najciekawszą ekspozycję w tym roku przygotowała firma TBI TECHNOLOGY sp. z o.o. Wręczono również pamiątkowe statuetki firmom obchodzącym w tym roku okrągłe jubileusze powstania.

 

Na targi TOOLEX 2017 zaprosili m.in.:

  
Pawilon B, stoisko 538
Pawilon A, stoisko 428