RODZICE I DZIECIAKI

Targi Artykułów Dziecięcych i Zabawek

27 - 28 maja 2017

Wygraj bilety do kina, gry i sesje fotograficzne!         Bilety rodzinne! Bezpłatny parking!

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR" Strefa wykładów i konsultacji

Serdecznie zapraszamy do strefy wykładów i konsultacji, która pomoże rodzicom do przygotowania się do tej najważniejszej roli w życiu. Będzie to doskonała okazja aby poznać nowe techniki i porozmawiać o problemach i wątpliwościach. 

Strefę koordynuje Kinga Serwicka

 

27 maja 2017, SOBOTA
11:00-11:30 Aneta Kociołek "Zaprogramuj dziecko na zdrowie, czyli programowanie płodu" 
11:30-12:00 Weronika Dryja "Pieluchy wielorazowe  - hit czy kit?"
12:00-12:30 Katarzyna Lessmann "Komunikacja empatyczna i rozwiązywanie konfliktów w duchu NVC"
12:30-13:00 Agata Rokosz "Doula - wsparcie w porodzie i nie tylko"
13:00-13:30 Dominika Jarza-Wieczorek "Niebanalna kreatywność - twórczy rozwój dziecka"
13:30-14:00 Kinga Serwicka "Rodzic ekspertem mądrego wspierania rozwoju swojego dziecka - jak dawać przestrzeń pozostając blisko"
14:00-14:30 Daniel Wierzbicki "Wczesna adaptacja dzieci do środowiska wodnego"
14:30-15:00 Iza Wierzbicka "Terapia Czaszkowo Krzyżowa u najmłodszych"
15:00-15:30 Michał Urgacz "Jak uwolnić siebie i swoich bliskich od bólu?" 
15:30-16:00 Grzegorz Klonek "Niby wszystko wiemy, a jednak tyjemy. "
28 maja 2017, NIEDZIELA
10:30-11:00 Aneta Kociołek "Nie pozwól dziecku być otyłym"
11:00-11:30 Izabela Kamińska "Joga dla kobiet w ciąży i dla mam z dziećmi"
11:30-12:00 Weronika Dryja ""Kiedyś szkół nie było i się rodziło", a jakość porodu po szkole rodzenia"
12:00-12:30 Mariola Majka "Nośna bliskość - co to znaczy w praktyce? Krótki wykład o budowaniu więzi"
12:30-13:00 Agata Rokosz "Doula - wsparcie w porodzie i nie tylko"
13:00-13:30 Dominika Jarza-Wieczorek "Niebanalna kreatywność - twórczy rozwój dziecka"
13:30-14:00 Kinga Serwicka "Rodzic ekspertem mądrego wspierania rozwoju swojego dziecka - jak dawać przestrzeń pozostając blisko"
14:00-14:30 Michał Urgacz "Jak uwolnić siebie i swoich bliskich od bólu?" 
14:30-15:00 Grzegorz Klonek "Niby wszystko wiemy, a jednak tyjemy. "
15:00-15:30 Daniel Wierzbnicki "Wczesna adaptacja dzieci do środowiska wodnego"
15:30-16:00 Iza Wierzbicka "Terapia Czaszkowo Krzyżowa u najmłodszych"
16:00-16:30 Aleksandra Sobczyk "Coaching relacji, czyli sztuka tworzenia świadomych relacji z partnerem, dziećmi i rodzicami"

 

 

 

 MAMblog - spotkanie blogujących rodziców
Fundacja 3-4-START

Po raz kolejny w Expo Silesia odbędzie się MAMblog, czyli spotkanie blogujących rodziców. W ramach stoiska MAMblog i Fundacji 3-4-START zapraszamy na:

- warsztaty chemiczne + show:

Zapraszamy na wybuchowy pokaz chemiczny! Pewnie nie spodziewacie się kto nas odwiedzi? Maria Skłodowska-Curie i Einstein zapewnią świetną zabawę poprzez fascynujące eksperymenty. Jesteście gotowi przenieść się w odległe czasy, pełne chemicznych tajemnic?! Wehikuł czasu już rusza!
Pokazy przygotuje ChemicAl World!

- spotkanie z iluzjonistą- zajęcia decoupage

- zabawy z sensoplastyką

- badanie urządzeniem do analizy ciała HUMAN BODY SCANNER (HBS), najnowszej generacji urządzenie oparte na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych, pozwalające w krótkim czasie uzyskać stosunkowo kompleksową wiedzę o kondycji organizmu! Pozwala na kompletną analizę kondycji Twojego organizmu w trakcie zaledwie 1 minuty. Pozwala określić wszelkie niedobory w organizmie, poziom zakwaszenia, odwodnienia oraz na podstawie wyników pomiaru, możliwe jest dobranie optymalnego zestawienia produktów korporacji STARLIFE dla poprawy ogólnego stanu zdrowia.


- zabawy animacyjne
- malowanie twarzy
- spotkanie z fotografem

Gośćmi stoiska będą:


Katarzyna Targosz - pisarka i autorka książek dla dzieci i dorosłych, blogerka
SrokaO - blogerka która przeprowadza analizy składów kosmetyków bez ściemy
Danuta Awolusi-  autorka książki "Odważona" oraz "Na wysokim niebie"

Krystyna Bezubik – oficjalnie: doktor literaturoznawstwa (studia doktoranckie i obrona w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie), pisarka. Publikowała w „Polonistyce”, „Pamiętniku Literackim”, „Fa-arcie”, „Epei”; wydała: tomik opowiadań pt. „Podróż”, „Tatry huczą gnozą!”, „Piszę, bo chcę. Poradnik kreatywnego pisania”. Jurorka w konkursach literackich. Autorka programu kursów i warsztatów kreatywnego pisania „Piszę, bo chcę…” (www.PiszeBoChce.pl). Prywatnie: miłośniczka dobrej książki i kociego towarzystwa. Zaprezentuje swoją nową książkę „Raj na kredyt” to książka o poszukiwaniu drogi do wnętrza siebie, drogi do spełnienia marzeń i przeistoczenia w innego, lepszego człowieka. (…)„Raj na kredyt” to powieść, która pochłonie nie tylko wielbicieli subiektywnej, intymnej literatury, poszukującej fundamentalnych prawd o ludzkiej egzystencji. Swój świat odnajdą w niej także czytelnicy zafascynowani jungowską psychologią głębi, opisującą fascynujący, tajemniczy świat archetypów – tworów naszej wyobraźni, odpowiadających pierwotnym reakcjom na rzeczywistość.

Dominik Sołowiej, krytyk literacki

 

 
„BEZPIECZNIE DZIECIOM - bezpieczeństwo artykułów i obiektów zabaw dla dzieci”

Adresatem konsultacji „BEZPIECZNIE DZIECIOM - bezpieczeństwo artykułów i obiektów zabaw dla dzieci” są Konsumenci, Producenci, Importerzy i Dystrybutorzy artykułów dla dzieci oraz Właściciele i Zarządzający placami i salami zabaw. Gościem specjalnym „ZETOM” Katowice będzie Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Katowicach. Obszar konsultacji będzie dotyczył: praw Konsumenta, zasad oceny zgodności wyrobów - artykułów dla dzieci - dostosowanych do wymagań Unii Europejskiej oraz polskich aktów prawnych, procedury wdrażania oznakowania CE i systemu nadzoru rynku w zakresie Dyrektyw Nowego Podejścia chroniących Konsumentów i użytkowników wyrobów, ale również interesy Przedsiębiorców, a także sposobów zarządzania bezpieczeństwem placów i sal zabaw zgodnych z obowiązującymi wymaganiami prawnymi.


Konsultanci:
Przedstawiciele Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o.
Przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach

 

 Green Point

Green Point przygotuje dla Was pokazy tańca hip-hop, jazz, bachaty i baletu.  Księżniczki tańczące balet do muzyki z bajki „Kraina Lodu”, pokazy choreograficzne i lekcje pokazowe hip-hop, czy układ taneczny w stylu Modern Jazz – każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie. Szczegóły znajdziecie w naszym programie wydarzeń.


 
 Centrum Diagnostyki i Terapii "In Corpore"
Centrum Diagnostyki i Terapii "In Corpore" zaprasza do strefy konsultacji diagnostycznych. Rodzice będą mieli okazję spotkać się z gronem specjalistów - logopedami, fizjoterapeutami, psychologami i pedagogami. Zapraszamy!
 
 Fundacja 3-4-Start
"Rodzice i dzieciaki" zajmują w działaniach Fundacja 3-4-Start główne miejsce, gdyż fundacja skupia się właśnie na pomocy chorym dzieciom oraz ich rodzinom, jak również walczącym z chorobą rodzicom.
Dobro i zdrowie rodzin są w obszarze szczególnej troski Fundacji, dlatego - oprócz pomocy doraźnej w konkretnych przypadkach - zajmują się także promocją zdrowia, profilaktyki zdrowotnej i wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Wspierają inicjatywy prozdrowotne i pomocowe, jak np. zbiórki krwi i rejestrację dawców szpiku.
Wierzą, że zdrowa, szczęśliwa rodzina to największy skarb.

 Łubinowa 3 - Szpital Położniczo-Ginekologiczny  w Katowicach
Szpital położony przy ul. Łubinowej przygotuje dla Was konsultacje diagnostyczne i porady specjalistów. Podczas konsultacji dowiecie się: 
- jak przygotować się do porodu 
- jak przygotować wyprawkę dla noworodka
- jak wykonać samokontrolę piersi
Czekać na Was będą także porady dotyczące diety dla matek karmiących, a dla wszystkich chętnych ciężarnych oferują słuchanie tętna płodu
 
 
 Trening z Klaudią Szczęsną - Do it with me!
Fit-mama i trenerka mam wracających po ciąży do formy zaprasza na konsultacje i porady na swoje stoisko. Prawdziwą gratką będzie trening z tą skuteczną, inspirującą i motywującą kobietą.