RODZICE I DZIECIAKI

Targi Artykułów Dziecięcych i Zabawek

27 - 28 maja 2017

Wygraj bilety do kina, gry i sesje fotograficzne!         Bilety rodzinne! Bezpłatny parking!

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR" Bricks4Kidz
Bricks 4 Kidz [czyli po prostu Klocki Dla Dzieci] to sprawdzony amerykański pomysł i metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci. Zapewniamy wyjątkową atmosferę zajęć, podczas których uczymy, budujemy i bawimy… za pomocą uwielbianych przez dzieci klocków LEGO®.

Proponujemy zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także dla 2-3-letnich maluchów z rodzicami. Zap

27.05.2017r., sobota:

10.00 - 17.00 Strefa Dupplo dla najmłodszych - zajęcia 45-minutowe, rozpoczynające się o równej godzinie [3 - 4 lata] - 16 dzieci
10.00 - 10.50 Buduję i Wiem [5 - 7 lat] - 14 dzieci
11.00 - 11.50 Buduję i Wiem [5 - 7 lat] - 14 dzieci
12.00 - 12.50 Robotyka dla Juniora [8 - 10 lat] - 20 dzieci
13.00 - 13.50 Robotyka dla Juniora [8 - 10 lat] - 20 dzieci
14.00 - 14.50 Buduję i Wiem [5 - 7 lat] - 14 dzieci
15.00 - 15.50 Buduję i Wiem [5 - 7 lat] - 14 dzieci
16.00 - 16.50 Robotyka dla Juniora [8 - 10 lat] - 20 dzieci

28.05.2017r., niedziela:

10.00 - 17.00 Strefa Dupplo dla najmłodszych - zajęcia 45-minutowe, rozpoczynające się o równej godzinie [3 - 4 lata] - 16 dzieci
10.00 - 10.50 Buduję i Wiem [5 - 7 lat] - 14 dzieci
11.00 - 11.50 Buduję i Wiem [5 - 7 lat] - 14 dzieci
12.00 - 12.50 Robotyka dla Juniora [8 - 10 lat] - 20 dzieci
14.00 - 14.50 Buduję i Wiem [5 - 7 lat] - 14 dzieci
15.00 - 15.50 Buduję i Wiem [5 - 7 lat] - 14 dzieci
16.00 - 16.50 Robotyka dla Juniora [8 - 10 lat] - 20 dzieci

Jak się zapisać?
Wyślij maila na adres: zaglebie@bricks4kidz.com, wpisz Expo Silesia w tytule, wskaż preferowany dzień i godzinę warsztatów oraz liczbę i nazwiska dzieci!
 

 MAMblog - spotkanie blogujących rodziców
Fundacja 3-4-START

Po raz kolejny w Expo Silesia odbędzie się MAMblog, czyli spotkanie blogujących rodziców. W ramach stoiska MAMblog i Fundacji 3-4-START zapraszamy na:

-rozgrywki konkursowe z grami planszowymi Gorącego Ziemniak i Mam Cię!


-Warsztaty z Nawlekaj Nie Czekaj


-Warsztaty z Magicznych Mozaik


-Wystawa małego Konstruktora


- warsztaty chemiczne + show:

Zapraszamy na wybuchowy pokaz chemiczny! Pewnie nie spodziewacie się kto nas odwiedzi? Maria Skłodowska-Curie i Einstein zapewnią świetną zabawę poprzez fascynujące eksperymenty. Jesteście gotowi przenieść się w odległe czasy, pełne chemicznych tajemnic?! Wehikuł czasu już rusza!
Pokazy przygotuje ChemicAl World!

- spotkanie z iluzjonistą- zajęcia decoupage

- zabawy z sensoplastyką

- badanie urządzeniem do analizy ciała HUMAN BODY SCANNER (HBS), najnowszej generacji urządzenie oparte na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych, pozwalające w krótkim czasie uzyskać stosunkowo kompleksową wiedzę o kondycji organizmu! Pozwala na kompletną analizę kondycji Twojego organizmu w trakcie zaledwie 1 minuty. Pozwala określić wszelkie niedobory w organizmie, poziom zakwaszenia, odwodnienia oraz na podstawie wyników pomiaru, możliwe jest dobranie optymalnego zestawienia produktów korporacji STARLIFE dla poprawy ogólnego stanu zdrowia.


- zabawy animacyjne
- malowanie twarzy
- spotkanie z fotografem

Gośćmi stoiska będą:


Katarzyna Targosz
- pisarka i autorka książek dla dzieci i dorosłych, blogerka
SrokaO - blogerka która przeprowadza analizy składów kosmetyków bez ściemy
Danuta Awolusi -  autorka książki "Odważona" oraz "Na wysokim niebie"

Krystyna Bezubik – oficjalnie: doktor literaturoznawstwa (studia doktoranckie i obrona w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie), pisarka. Publikowała w „Polonistyce”, „Pamiętniku Literackim”, „Fa-arcie”, „Epei”; wydała: tomik opowiadań pt. „Podróż”, „Tatry huczą gnozą!”, „Piszę, bo chcę. Poradnik kreatywnego pisania”. Jurorka w konkursach literackich. Autorka programu kursów i warsztatów kreatywnego pisania „Piszę, bo chcę…” (www.PiszeBoChce.pl). Prywatnie: miłośniczka dobrej książki i kociego towarzystwa. Zaprezentuje swoją nową książkę „Raj na kredyt” to książka o poszukiwaniu drogi do wnętrza siebie, drogi do spełnienia marzeń i przeistoczenia w innego, lepszego człowieka. (…)„Raj na kredyt” to powieść, która pochłonie nie tylko wielbicieli subiektywnej, intymnej literatury, poszukującej fundamentalnych prawd o ludzkiej egzystencji. Swój świat odnajdą w niej także czytelnicy zafascynowani jungowską psychologią głębi, opisującą fascynujący, tajemniczy świat archetypów – tworów naszej wyobraźni, odpowiadających pierwotnym reakcjom na rzeczywistość.

Dominik Sołowiej, krytyk literacki

 

Renata Borysiak - familiolog, psychoterapeutka z Prywatnego Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne „Tęcza". Terapeuta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Osoba, która autentycznie kocha swoją pracę i jest jej totalnie oddana. Koordynatorka wielu warsztatów: dla rodziców „Rozmawiaj. Słuchaj. Zrozum", dla kobiet „Akademia Kobiety Spełnionej", z samorozwoju „Odkryj w sobie pasję – przełamuj schematy". Prelegentka konferencji dla Żandarmerii Wojskowej z zakresu profilaktyki uzależnień oraz społecznej „Po drugiej stronie stołu, czyli gdy Twoi bliscy tracą kontrolę nad emocjami" organizowanej w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Ekspert w programie „Jestem pasztetem" wyprodukowanym przez National Geographic. Absolwentka 4 letniego całościowego kursu terapii systemowej rodzin oraz Studium Umiejętności Psychologicznych, Studium Pomocy Psychologicznej,Studium Psychoterapii Uzależnień przy Małopolskim Ośrodku Szkolenia Terapeutów Uzależnień. Prywatnie miłośniczka opery, dobrej książki i teatru. Na targach poprowadzi warsztat połączony z dyskusją "Po drugiej stronie stołu,gdy Twoi bliscy tracą kontrolę nad emocjami". Ilość miejsc będzie ograniczona,ale dostępna dla wszystkich zwiedzających! Zapraszamy 27 maja o godzinie 15:00!

 

 

 

 Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Nasi Partnerzy - Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz ich Uniwersytety Dziecięce, na czele z Dąbrowskim Uniwersytetem Dziecięcym zapraszają na swoje stoisko na warsztaty ekologiczne oraz fizyczno-chemiczne. Będzie tam można spotkać węże [godz. 11-12] i ptaki drapieżne [godz. 10-14]!

W niedzielę na scenie zagości pokaz i wykład dr inż. Pawła Sobczaka – Jak coś podnieść, przenieść, zrzucić, no i rączek nie pobrudzić? (fizyka-technika).

 
 
 Otwarta! Pracownia Artystyczna - strefa kreatywności, rodzinnej zabawy i twórczości

Otwarta! Pracownia Artystyczna zaprasza do swojej strefy na inspirujące zajęcia dla małych i dużych dzieci!


sobota:
10:00-17:00 Otwarta! Pracownia Artystyczna (zabawy rysunkowe, malowanie buziek i tatuaży, gry planszowe, gry rodzinne inspirowane dawnymi grami podwórkowymi, baśniowy kącik czytelniczy, teatrzyk kamishibai)
11:00-12:30 Papieroplastyka dla smyka (dmuchawce, latawce i wiatr)
13:30-14:30 Masa zabawy (ugniatanie, wałkowanie, lepienie)
15:00-16:30 Cuda na kiju (tworzenie z niczego i ze wszystkiego)


niedziela:
10:00-17:00 Otwarta! Pracownia Artystyczna (zabawy rysunkowe, malowanie buziek i tatuaży, gry planszowe, gry rodzinne inspirowane dawnymi grami podwórkowymi, baśniowy kącik czytelniczy, teatrzyk kamishibai)
11:00-12:30 Cuda na kiju (tworzenie z niczego i ze wszystkiego)
13:00-14:30 Papieroplastyka dla smyka (dziecięce scrapki)
15:00-16:30 Pluszakowe studio (warsztaty szycia ręcznego)

 

„BEZPIECZNIE DZIECIOM - bezpieczeństwo artykułów i obiektów zabaw dla dzieci”

Adresatem konsultacji „BEZPIECZNIE DZIECIOM - bezpieczeństwo artykułów i obiektów zabaw dla dzieci” są Konsumenci, Producenci, Importerzy i Dystrybutorzy artykułów dla dzieci oraz Właściciele i Zarządzający placami i salami zabaw. Gościem specjalnym „ZETOM” Katowice będzie Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Katowicach. Obszar konsultacji będzie dotyczył: praw Konsumenta, zasad oceny zgodności wyrobów - artykułów dla dzieci - dostosowanych do wymagań Unii Europejskiej oraz polskich aktów prawnych, procedury wdrażania oznakowania CE i systemu nadzoru rynku w zakresie Dyrektyw Nowego Podejścia chroniących Konsumentów i użytkowników wyrobów, ale również interesy Przedsiębiorców, a także sposobów zarządzania bezpieczeństwem placów i sal zabaw zgodnych z obowiązującymi wymaganiami prawnymi.


Konsultanci:
Przedstawiciele Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o.
Przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach

 

 Green Point

Green Point przygotuje dla Was pokazy tańca hip-hop, jazz, bachaty i baletu.  Księżniczki tańczące balet do muzyki z bajki „Kraina Lodu”, pokazy choreograficzne i lekcje pokazowe hip-hop, czy układ taneczny w stylu Modern Jazz – każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie. Szczegóły znajdziecie w naszym programie wydarzeń.


 
 MONOPOLY RECYKLING W SOSNOWCU

Wśród targowych atrakcji znajdzie się także  MONOPOLY Recykling w Sosnowcu – kultowa gra, której ta szczególna wersja jest poświęcona tematyce ekologii i recyklingu. Po raz pierwszy w historii legendarnej gry nie budujemy domów i hoteli, a sadzimy i pielęgnujemy sosny - nawiązujące do nazwy naszego miasta, które chcemy ustanowić ekologicznym symbolem Sosnowca!


Nasza gra pozwala poznać lepiej historię i zabytki Sosnowca oraz jego piękne miejsca i zakątki warte odwiedzenia. Z jednej strony uczy graczy odpowiedniego postępowania z odpadami i troski o środowisko naturalne, z drugiej zabiera  na ciekawą wycieczkę ulicami naszego miasta. Na planszy spotykamy najbardziej znane i charakterystyczne dla Sosnowca miejsca, ulice, parki.

Pomysłodawcą i współtwórcą gry MONOPOLY RECYKLING W SOSNOWCU jest Prezes Zarządu Spółki MPGO w Sosnowcu, Jacek Gaim

 

 

TEATR TRIP - podróże ze sceną

TEATR TRIP to ludzie pełni pasji i miłości do teatru i podróży, których celem jest propagowanie szeroko pojętej kultury teatralnej wśród dzieci i młodzieży. W czasie Targów RODZICE i DZIECIAKI zorganizują wspaniałe warsztaty:
 
Podstawy gry aktorskiej - na czym polega rzemiosło aktorskie? Czy ciało może być narzędziem pracy? Dzieci wraz z rodzicami będą mogły wcielić się w rolę aktorów i z pomocą instruktora odbyć trening aktorski w pigułce. Będziemy bawić się oddechem, trenować dykcję i ćwiczyć wyobraźnię.
 
Projektowanie kostiumów oraz scenografii - na warsztatach uczestnicy będą mogli zapoznać się ze specyfiką pracy scenografa oraz projektanta kostiumów teatralnych. Dzieci wraz z rodzicami będą miały szansę same zaprojektować fragment scenografii swojej ulubionej bajki lub też stworzyć projekt kostiumu teatralnego swojego ulubionego bohatera książki.
 
Tworzenie postaci scenicznej - każdy uczestnik warsztatu będzie miał szansę stworzenia swojej własnej postaci scenicznej. Wyruszymy w podróż w najdalsze zakamarki naszej wyobraźni, aby stworzyć profile psychologiczno-fizyczne niezwykłych postaci. Zaprojektujemy ich kostiumy teatralne oraz stworzymy projekty charakteryzatorskie twarzy. Jeżeli czas pozwoli, stworzymy fragmenty kostiumów i z pomocą naszego animatora malującego buzie, przeobrazimy się w wymyśloną przez siebie postać. 

 

Na warsztaty zapraszamy na stoisku Teatru Trip! W sobotę o 11:10-11:50, 14:30-15:10 i 15:10-15:50, a w niedzielę o 11:30-12:10, 12:30-13:10, 14:40-15:20.

 

Aikijujutsu Kumura Ryu

Hanshi Seweryn Magdziak (hanshi, 8 dan) to twórca i główny nauczyciel szkoły Aikijujutsu Kumura Ryu. Podczas RODZICE i DZIECIAKI odbędzie się pokaz, obejmujący techniki miecza japońskiego prezentowane w formie kata (pokazu) i kumite (walki). Drugą bronią prezentowaną podczas pokazu będzie naginata - długa halabarda japońska. W strefie pokazowej zaprezentują się dzieci, młodzież oraz uchideshi (najstarszy uczeń) Izabela Stalmach (shodan, 1dan).


 
 Minisesje fotograficzne – noworodkowe i dziecięce

Zapraszamy na stoiska dwóch naszych partnerów na minisesje fotograficzne: 

FOTOBIEGUN - Agnieszka Biegun: fotografia to moja pasja i sposób na życie. Towarzyszy mi od lat, sprawiając, że zwykłe, codzienne sprawy stają się historiami "pisanymi światłem". Fotografuję przede wszystkim ludzi. Emocje, czułość, miłość, piękno - chcę zatrzymać na swoich fotografiach kadry, które będą pamiątką na całe Wasze życie.

 

JS Photography - Justyna Staworzyńska, z wykształcenia socjolożka, kulturoznawca i marketingowiec, z zamiłowania fotograf, zaprosiła na swoje stoisko na mini sesje fotograficzne. JS Photography specjalizuje się w fotografii dziecięcej, noworodkowej, portretowej. 

 

Pokaz mody - STARS UP

Na targowej scenie zagości pokaz mody dla najmłodszych, podczas którego małe topmodelki i topmodele będą prezentować designerskie ubranka wystawców, uczestniczących w RODZICE i DZIECIAKI. Pokaz zostanie zorganizowany przez Stars Up - innowacyjną platformę łącząca rodziców i ich dzieci ze światem reklamy i mediów. Ich celem jest zmiana oblicza modelingu dziecięcego w Polsce na bardziej przyjazny dzieciom, a zarazem efektywniejszy. Dzięki Stars Up drzwi do kariery Twojego dziecka stoją otworem. 

 
 MyDay.pl
MyDay.pl, organizator urodzin i innych eventów ponownie zaprezentuje się podczas Targów RODZICE i DZIECIAKI. To doskonała okazja, aby spotkać się z superbohaterami i postaciami z bajek, m.in. Elsą, Spidermanem i Batmanem. Na najmłodszych czekać będzie także czekoladowa fontanna, zabawy z puzzlami oraz kącik plastyczny!
 
 Warsztaty literackie i plastyczne

SOBOTA:
10:00 – 12:00 Literackie zabawy z Miejską Biblioteką Publiczną w Sosnowcu
W programie m.in.
•    Odkodowanie tytułów bajek,
•    Literackie kalambury,
•    Poszukiwanie skarbów w książkach ukrytych,
•    Literacka rzecz o dinozaurach.


12:30 – 14:00 Portal Dziecko w Zagłębiu
Portal Dziecko w Zagłębiu zaprasza na warsztaty literacko-plastyczne na podstawie książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek i Daniela de Latour.
Prowadzenie: Karolina Grabarczyk

14:30 – 16:00 Portal Dziecko w Zagłębiu
Portal Dziecko w Zagłębiu zaprasza na warsztaty literackie: Sosnowiczanie. Mali reporterzy (na podstawie serii książek „Nela. Mała reporterka”).
Odkryjemy w sobie duszę reporterów i stworzymy cykl reportaży o naszym mieście. Będzie literacko, kreatywnie i bardzo twórczo. Zapraszamy!
Prowadzenie: Ania Hacuś – Krawczyk

NIEDZIELA:
11:00 – 12:30 Portal Dziecko w Zagłębiu
Warsztaty literacko-plastyczne na podstawie książki „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice Sendaka.
Prowadzenie: Karolina Grabarczyk

13:00 – 14:00
Czytanie na dywanie. Najciekawsze wiersze dla dzieci przeczytają przedstawiciele różnych zawodów: lekarze, policjanci, strażacy, dziennikarze. Będą też ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego!
Prowadzenie: Ania Hacuś – Krawczyk


14:30 – 15:30
Sięgniemy po książki o architekturze i stworzymy recyklingową makietę Zagłębia.
Prowadzenie: Ania Hacuś – Krawczyk

 Warsztaty Terapii Zajęciowej "Otwarte Serca"
Warsztaty Terapii Zajęciowej "Otwarte Serca" z Dąbrowy Górniczej zapraszają na swoje stoisko. Szykują dla Was kilka atrakcji :)

27.05. - sobota

12.00-14.00 warsztaty decupage
14.00-16.00 warsztaty malowania małych form drewnianych
13.00-14.00 warsztaty wiązania dziecka w chuście -

28.05. - niedziela

12.00-14.00 warsztaty: malowanie i zdobienie kartek okolicznościowych

 Centrum Diagnostyki i Terapii "In Corpore"
Centrum Diagnostyki i Terapii "In Corpore" zaprasza do strefy konsultacji diagnostycznych. Rodzice będą mieli okazję spotkać się z gronem specjalistów - logopedami, fizjoterapeutami, psychologami i pedagogami. Zapraszamy!
 
 Fundacja 3-4-Start
"Rodzice i dzieciaki" zajmują w działaniach Fundacja 3-4-Start główne miejsce, gdyż fundacja skupia się właśnie na pomocy chorym dzieciom oraz ich rodzinom, jak również walczącym z chorobą rodzicom.
Dobro i zdrowie rodzin są w obszarze szczególnej troski Fundacji, dlatego - oprócz pomocy doraźnej w konkretnych przypadkach - zajmują się także promocją zdrowia, profilaktyki zdrowotnej i wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Wspierają inicjatywy prozdrowotne i pomocowe, jak np. zbiórki krwi i rejestrację dawców szpiku.
Wierzą, że zdrowa, szczęśliwa rodzina to największy skarb.

 Łubinowa 3 - Szpital Położniczo-Ginekologiczny  w Katowicach
Szpital położony przy ul. Łubinowej przygotuje dla Was konsultacje diagnostyczne i porady specjalistów. Podczas konsultacji dowiecie się: 
- jak przygotować się do porodu 
- jak przygotować wyprawkę dla noworodka
- jak wykonać samokontrolę piersi
Czekać na Was będą także porady dotyczące diety dla matek karmiących, a dla wszystkich chętnych ciężarnych oferują słuchanie tętna płodu
 
 Szkoła Muzyczna Yamaha - zajęcia dla dzieci od 4. miesiąca życia
Podczas targów serdecznie zapraszamy na stoisko Szkoły Muzycznej Yamaha, gdzie każdy będzie mógł przez moment poczuć się jak prawdziwy muzyk. Czekać na Was będą instrumenty klawiszowe, gitary a nawet perkusja.
Rodziców z młodszymi dziećmi również serdecznie zapraszamy, ponieważ Szkoła Muzyczna Yamaha prowadzi umuzykalniające zajęcia dla dzieci już od 4. miesiąca życia. Każdego malucha przywita Kraki, czyli nasza szkolna maskotka, z którą prowadzone są zajęcia dla najmłodszych.