Region

Tło

SOSNOWIEC

Sosnowiec – pierwsze pod względem liczby mieszkańców miasto Zagłębia Dąbrowskiego, trzecie w województwie śląskim (po Katowicach i Częstochowie) i piętnaste w Polsce. Jest jednym z ośrodków centralnych policentrycznej aglomeracji górnośląskiej.

Według danych GUS Sosnowiec zamieszkuje ok. 205 tys. mieszkańców. Bez wątpienia jednym z największych atutów miasta jest znakomite położenie geograficzne i najlepsza w Polsce struktura komunikacyjna. Pomimo tego, że Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest najbardziej uprzemysłowionym regionem w naszym kraju, ma dużą ilość terenów zielonych oraz miejsc, które warto odwiedzić. Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę www.sosnowiec.pl.

GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia – pierwsza metropolia w Polsce łączy 41 miast i gmin, które łącznie zajmują 2,5 tys. km kw. powierzchni. Zamieszkuje ją aż 2,3 mln mieszkańców, działa tu 240 tys. firm i przedsiębiorstw, wytwarzających ok. 8 proc. PKB naszego kraju.
Mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego od dawna mieli poczucie, że funkcjonują w jednym, spójnym organizmie miejskim, a granice pomiędzy miastami mają charakter czysto umowny. Powstanie metropolii w centrum województwa śląskiego od lat było czymś naturalnym. Metropolia leży na trasie głównych szlaków krajowych i międzynarodowych zarówno drogowych, jak i kolejowych. Na północy Metropolii funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy Katowice-Pyrzowice. Metropolia jest ośrodkiem gospodarczym, będąc centrum handlowo-usługowym ze znacznym udziałem działalności produkcyjnej. Jest również ośrodkiem koncentracji specjalistycznych usług medycznych, funkcji akademickiej, kulturalnej oraz sportowej.
Więcej informacji na stronie www.metropoliagzm.pl


NEWSLETTER

Otrzymuj najświeższe informacje o targach. Newsletter obecnie niedostępny.


Sosnowiec


Tło