Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
27 i 28 listopada 2019 roku – czas premierowych wydarzeń w Expo Silesia 
(2019-11-22) wróć do strony głównej


W Expo Silesia w Sosnowcu, 27 i 28 listopada odbyły się dwa premierowe wydarzenia - z branży hydrauliki, pneumatyki i automatyki oraz tworzyw sztucznych.

27 listopada w sosnowieckim Expo Silesia rozpoczęła się pierwsza edycja Targów Hydrauliki, Pneumatyki, Automatyki w Procesach Przemysłowych HPAmeeting. To nowe wydarzenie, którego celem jest prezentacja najnowszych produktów, technologii i urządzeń stosowanych w hydraulice, pneumatyce i automatyce. Targi umożliwiły nawiązanie kontaktów biznesowych i rozmów pomiędzy dostawcami, a odbiorcami branżowych usług i rozwiązań.
Patronat nad wydarzeniem objęli m.in.: CETOP European Fluid Power Committee oraz Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych.
Pierwszego dnia targów odbyło się również Seminarium Techniczne pt. „Sektor techniki płynowej - nowoczesne rozwiązania techniczne” – zorganizowane przy współpracy Korporacji Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych, SIMP i Expo Silesia. Całość została wzbogacona
o wykład „Predykcyjne utrzymanie ruchu maszyn z użyciem układów ciągłego monitorowania”, poprowadzony przez Adenso Adapted Engineering Solutions.

Więcej informacji na www.hpameeting.pl.

Równocześnie odbyła się pierwsza edycja Targów Przemysłu Tworzyw PLASTmeeting, zorganizowana z myślą o producentach i dystrybutorach maszyn, urządzeń, narzędzi i technologii do przetwórstwa tworzyw. Celem tego wydarzenia jest stworzenie miejsca prezentacji produktów oraz spotkania i dyskusji pomiędzy dostawcami oraz odbiorcami powyższych rozwiązań.
Targi PLASTmeeting uzupełniło merytorycznie drugiego dnia, tj. 28 listopada Seminarium Techniczne pt. „Tworzywa Sztuczne w Przemyśle” zorganizowane przy współpracy Expo Silesia oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników. W ramach seminarium przedstawione zostały najnowsze badania i rozwiązania z zakresu tworzyw sztucznych dla potrzeb przemysłu.


Więcej informacji na www.plastmeeting.pl.