Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
REHexpo Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego 
(2019-04-01) wróć do strony głównej


Dziękujemy za udział w II edycji Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo, które odbyły się 12- 13 kwietnia 2019r. w Centrum Targowo- Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

Celem Targów jest możliwość wymiany doświadczeń i istotnych informacji w zakresie profilaktyki, diagnozowania i leczenia w dziedzinach fizjoterapii, medycyny fizykalnej, inżynierii biomedycznej, osteopatii i lecznictwa uzdrowiskowego.

Podczas wydarzenia zaprezentowali się producenci i dystrybutorzy najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego oraz dostawcy usług i rozwiązań dla środowiska medycznego, okołomedycznego oraz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Zakres tematyczny wydarzenia objął m.in.: sprzęt rehabilitacyjny, diagnostyczny, zaopatrzenie ortopedyczne, wyposażenie gabinetów, przychodni, szpitali, nowoczesne rozwiązania technologiczne, produkty medyczne, środki transportu, sport, odnowę biologiczną, doradztwo i usługi.

Targom REHexpo towarzyszył bogaty program naukowy oraz liczne warsztaty, szkolenia oraz prezentacje. Wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej i Uniwersytetem Śląskim zorganizowaliśmy Ogólnopolską Konferencję Popularno-Naukową pt. „Symbioza Fizjoterapii, Medycyny i Inżynierii Biomedycznej czyli współpraca fizjoterapeuty, lekarza, inżyniera szansą na jakość, rozwój i naukę”.

W czasie Targów odbył się konkurs, komisja obradując na posiedzeniu 12 kwietnia 2019r. oceniła 5 produktów. Przyznano 2 wyróżnienia:

• Wyróżnienie dla firmy KOORDYNACJA Mariusz Strzecha za K-FORCE – mobilny system diagnostyki i treningu siły, ruchu i równowagi;

• Wyróżnienie dla firmy OMEGA-3 za komorę hiperbaryczną.

Przyznano także medal Expo Silesia:

• Medal dla Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn Politechniki Poznańskiej za zestaw modyfikacyjny układu napędu do hybrydowego elektryczno-ręcznego do wózka inwalidzkiego.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Więcej informacji na stronie: REHexpo