Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Targi Transportex i SilesiaKomunikacja w Expo Silesia! 
(2019-04-14) wróć do strony głównej


W dniach 16-17 kwietnia w sosnowieckim Expo Silesia ponownie odbyły się dwa wydarzenia związane z transportem, a mianowicie Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA oraz Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX.
Targi SilesiaKOMUNIKACJA to największe wiosenne wydarzenie dla branży w południowej Polsce. Tradycyjna wystawa autobusów, autokarów, busów i pozostałych środków transportu osobowego w tym roku została rozbudowana o prezentację rozwiązań z zakresu elektromobilności.

Pierwszego dnia targów, tj. 16 kwietnia odbyła się Konferencja pt. „Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii - Infrastruktura na rzecz elektromobilności". Zwieńczeniem konferencji była debata „Gazomobilność – alternatywne spojrzenie na transport niskoemisyjny”, zorganizowana przez PKM Gliwice, PKM Tychy oraz Expo Silesia. Patronat nad wydarzeniem objęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej.

Podczas targów odbyły się również premiery, w tym m.in.
- po raz pierwszy na Targach został pokazany autobus elektryczny Rafako Bus,
- eCitaro pierwszy elektryczny autobus miejski zaprezentowała firma EvoBus Polska, która rusza w trasę po miastach GZM i jednym z przystanków był Sosnowiec,
- MAN Lion’s City - niskopodłogowy autobus miejski nowej generacji,
- nowy miejski MAN TGE CITYBUS / zabudowa Mercus,
- nowy MAN eTGE – w 100% elektryczny autobus.

Równolegle miały miejsce Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX, to wydarzenie było doskonałą okazją do przedstawienia swojej oferty i pochwalenia się osiągnięciami, idealnym miejscem do pozyskania nowych kontaktów biznesowych, a także dało możliwość zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii i usług transportowych oraz wymiana wiedzy i doświadczeń z fachowcami z branży.

Targi TRANSPORTEX uzupełniły:
• bezpłatne konsultacje, warsztaty i pokazy,
• konferencje branżowa.

16 kwietnia odbyła się na Konferencja "Zmiany w Transporcie - 2019" zorganizowaną we współpracy z Kancelarią Transportową KOBEN.
Podczas konferencji można było poznać aktualne zmiany w prawie transportowym dotyczące transportu drogowego w szerokim tego słowa znaczeniu - transport osób i rzeczy, podyskutować z uczestnikami i prelegentami - służby kontrolne odpowiedziały na nurtujące pytania. Przy stoiskach eksperckich można było uzyskać bezpłatne porady od specjalistów, praktyków, którzy pomogą w problematycznych kwestiach związanych z transportem drogowym i prowadzeniem firmy transportowej czy spedycyjnej.

Natomiast drugiego dnia targów – 17 kwietnia odbyła się Konferencja Polskiej Unii Transportu, na której zostały poruszone tematy najnowszych przepisów i związanych z nimi zagrożeń dla kierowców oraz właścicieli i zarządzających firmami transportowymi. Konferencji towarzyszyła strefa bezpośrednich korzyści dla przedsiębiorców zorganizowana dzięki współpracy z Polską Unią Transportu.


Więcej informacji o targach na stronach:
SilesiaKOMUNIKACJA lub TRANSPORTEX