Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Targi ExpoOPAKOWANIA - opakowania w przemyśle 
(2018-11-09) wróć do strony głównej


Jaki wpływ ma wdrażanie idei Przemysłu 4.0, w tym automatyzacji i robotyzacji na produkcję? Jak efektywnie wykorzystać automatykę i roboty w zakładzie? Jak efektywnie stosować się do zaleceń Gospodarki Obiegu Zamkniętego?
Na te i inne zagadnienia poszukamy odpowiedzi podczas Targów Opakowań ExpoOPAKOWANIA oraz wydarzeń im towarzyszących, które odbędą się od 21 do 22 listopada 2018r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia. Tegoroczna wystawa poświęcona będzie opakowaniom dedykowanym dla przemysłu i materiałów niebezpiecznych. Podzielona będzie na dwa bloki tematyczne: tematykę automatyzacji, robotyzacji i zastosowania przemysłu 4.0 w branży opakowaniowej oraz problematykę recyklingu odpadów i Gospodarce o Obiegu Zamkniętym. Firmy prezentujące się w Expo Silesia przedstawią ofertę różnorakich pojemników, palet, skrzyń, opakowań z tektury falistej, systemów pakowania zabezpieczającego i logistyki magazynowej. Będą z nami również producenci: wtryskarek do tworzyw sztucznych, etykieciarek, automatów datujących, transporterów, liczników etykiet oraz dystrybutorzy i producenci technologii cyfrowych i inteligentnych czujników dla automatyki.
W czasie trwania targów odbędą się następujące wydarzenia:

• Forum „Automatyzacja i robotyzacja – odpowiedź na wyzwania branży opakowań”
• Warsztaty z programowania robotów przemysłowych
Organizator: Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

• Konferencja Naukowa „Opakowania dla ludzi i środowiska”
• Warsztaty „Metody projekcyjne w badaniach opakowań”
Organizator: Katedra Opakowalnictwa Towarów Wydział Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem oraz Koło Naukowe Opakowalnictwa Towarów UEK

• Konferencja pt.: Transformacja przepisów prawnych z zakresu gospodarki odpadami w kierunku Gospodarki w Obiegu Zamkniętym (GOZ). Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości?
Organizator: Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań


Wstęp bezpłatny po rejestracji online na stronie targów.
Więcej na: www.expoopakowania.pl.