Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Targi ExpoOPAKOWANIA - opakowania w przemyśle 
(2018-11-09) wróć do strony głównej


Tegoroczne Targi Opakowań ExpoOPAKOWANIA poświęcone były opakowaniom dla przemysłu i materiałów niebezpiecznych. Celem tego wydarzenia jest stworzenie miejsca cyklicznych spotkań, prezentacji i dyskusji producentów oraz dystrybutorów materiałów i urządzeń z zakresu opakowań przemysłowych z ich potencjalnymi odbiorcami - przedstawicielami wybranych gałęzi przemysłu. Jest to wydarzenie całościowo opisujące rynek opakowań, w ramach którego uczestnicy targów poznali najnowsze rozwiązania technologiczne oraz produkty i trendy, które stanowić mogą źródło inspiracji i wiedzy na temat dynamicznie rozwijającej się branży.
Wystawa podzielona byłą na dwa bloki tematyczne, pierwszego dnia targów 21 listopada zajęliśmy się tematyką automatyzacji, robotyzacji i zastosowaniem przemysłu 4.0 w branży opakowaniowej, drugiego dnia - 22 listopada, rozważaliśmy problematykę recyklingu odpadów i Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Podczas Targów można się było zapoznać z szeroką ofertą opakowań: kartonowych, drewnianych, z tworzyw sztucznych, odzyskanego plastiku, opakowań transportowych i przemysłowych, logistyki wewnątrz magazynowej jak i transportowej. Nie zabrakło maszyn wytwarzających opakowania i maszyn pakujących, szerokiej gamy etykiet i maszyn etykietujących.
W Expo Silesia zobaczyć można było m.in.: „Slimbox- Perfectly fitted packaging”- by Fit Things / Opakomat, rozwiązanie opakowań szytych na miarę, które zwalnia miejsce magazynowe, eliminuje zbędny odpad i dba o środowisko.
ABB Sp. z o.o. zaprezentowało m.in. robota kolaboracyjnego YUMI. To robot współpracujący, dwuramienny dedykowany do prac montażowych, charakteryzuje się wysoką dokładnością oraz powtarzalnością zaprogramowanych czynności na poziomie 0,02mm. Ramiona robota są wyposażone w system wizyjny, zestaw chwytaków oraz możliwość przyłączenia pneumatyki. Zobaczyć można było również Wirtualną rzeczywistość w świecie przemysłu – oprogramowanie komputerowe „Robot Studio”, które umożliwia projektowanie oraz symulowanie zrobotyzowanych stacji oraz ich podgląd wykorzystując technologię VR – Virtual Reality. Zastosowanie tej technologii do prezentacji wybranych stacji umożliwia klientom zobaczenie stanowiska wirtualnego, które będzie odwzorowaniem rzeczywiście zaprogramowanej stacji. Zrobotyzowana stacja składająca się z dwóch jednostek – SCARA i IRB 360, zaprezentowałą możliwości robotów w obszarze produkowania. Dzięki zastosowaniu inspekcji wizyjnej oraz czujników możliwe jest spełnienie wymagań dotyczących wykonywania losowo zorientowanych detali podczas procesu produkcji.
W ofercie SICK Sp. z o.o. znaleźliśmy rozwiązania z zakresu nawigacji pojazdów autonomicznych stosowanych w każdej branży przemysłu celem automatyzacji transportu towarów gotowych oraz komponentów. Kolejną nowością był MDA (Master Data Analyzer) – ręczne urządzenie do zbierania danych podstawowych (Master Data) produktów i opakowań takich jak wymiary, masa oraz zdjęcia połączone z kodem kreskowym. Wszystko po to, by ułatwić produkcję opakowań.
Firma PROFIX Sp. z o.o Sp. K zaprezentowała innowacyjną zatyczkę z etykietą IML 3D wykonaną z opatentowanej technologii, stanowiącą ciekawy i trwały nośnik reklamowy dopuszczony również do kontaktu z żywnością. Etykieta może być stosowana na kubkach, zatyczkach i innych obiektach. Zatyczka umożliwia zamknięcie otwartej puszki na napoje chroniąc je przed zanieczyszczeniami, odgazowaniem i rozlaniem.
Na stoisku SCORPIO Sp. z o.o. można było znaleźć drukarkę Astrojet S1, długo oczekiwane przez rynek rozwiązanie do zadruku małoformatowych opakowań tekturowych i grubych kopert, w tym bąbelkowych. Szeroki zakres regulacji pozwala na pracę z podłożami o grubościach od 0,1 mm do 1 cm.
Targom ExpoOPAKOWANIA towarzyszyły liczne wydarzenia, m.in.:
• Forum „Automatyzacja i robotyzacja – odpowiedź na wyzwania branży opakowań”
• Warsztaty z programowania robotów przemysłowych
Organizator: Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

• Konferencja Naukowa „Opakowania dla ludzi i środowiska”
• Warsztaty „Metody projekcyjne w badaniach opakowań”
Organizator: Katedra Opakowalnictwa Towarów Wydział Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem oraz Koło Naukowe Opakowalnictwa Towarów UEK

• Konferencja pt.: Transformacja przepisów prawnych z zakresu gospodarki odpadami w kierunku Gospodarki w Obiegu Zamkniętym (GOZ). Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości?
Organizator: Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań.
O dobrej jakości targów świadczy liczne grono silnych Partnerów, instytucji branżowych, uczelni wyższych i mediów, którzy wspierają ich rozwój oraz dbają o aspekt merytoryczny wydarzenia.
Więcej na stronie www.expoopakowania.pl.