Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
ExpoWELDING - międzynarodowe spotkanie branży spawalniczej! 
(2018-10-04) wróć do strony głównej


w tym roku odbyła się 6. edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING, zorganizowanych tradycyjnie we współpracy z Instytutem Spawalnictwa. Targom towarzyszyła 60. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza „Spawalnictwo w dobie przemysłu 4.0”. ExpoWELDING to czołowe targi spawalnicze w Europie. W ramach wystawy swoją ofertę przedstawiło ponad 180 Wystawców z 18 krajów, reprezentujących ponad 260 światowych marek. Ekspozycja zajęła powierzchnię ponad 10 000 m2! Tematykę ExpoWELDING uzupełniły Targi MetalMEETING i SURFPROTECT oraz Salon Bezpiecznego Spawania i Ochrony Przeciwpożarowej SafeWELDING Expo.

Celem 60. Międzynarodowej Konferencji Spawalniczej „Spawalnictwo w dobie przemysłu 4.0” była nie tylko prezentacja osiągnięć naukowych i ocena aktualnego stanu wiedzy w spawalnictwie, ale również stworzenie odpowiedniego forum integrującego krajowe środowiska naukowe z inżynierami i technologami pracującymi w przemyśle oraz umożliwienie wymiany doświadczeń z ośrodkami zagranicznymi. 17 października 2018 w ramach Konferencji odbyła się sesja tematyczna "Łańcuch dostawców konstrukcji spawanych i usług NDT w budowie elektrowni jądrowej".

Tegoroczną nowością Targów był Projekt „Spawanie 4.0”, który miał na celu pokazanie pionierskich i innowacyjnych technologii oraz produktów z zakresu branży spawalniczej, stworzonych z myślą o koncepcji fabryki przyszłości i szeroko rozumianego Przemysłu 4.0. Patronat nad projektem objął Instytut Spawalnictwa, a partnerami byli KEMPPI, ABB, LINCOLN ELECTRIC oraz KEMPER. Zaprezentowali oni własne rozwiązania oraz wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0 w procesach produkcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem branży spawalniczej.

Jednocześnie 3M Poland ponownie zorganizowało Starcie Szlifierzy - czyli ogólnopolskie mistrzostwa w szlifowaniu cieszące się stale rosnącym zainteresowaniem. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń branżowych, gdzie szlifierze mogli zaprezentować swoje umiejętności na szerszym forum oraz zmierzyć się z innymi specjalistami. „Starcie Szlifierzy” było również miejscem wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów w branży oraz możliwości przetestowania materiałów ściernych 3M™ Cubitron™ II oraz Scotch-Brite™. Uczestniczy zostali nagrodzeni oraz mogli skorzystać z kompleksowego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa wydajności pracy przygotowanego przez specjalistów z 3M oraz Metabo.

Uzupełnieniem tematyki targów ExpoWELDING były Salon Bezpiecznego Spawania i Ochrony Przeciwpożarowej SafeWELDING Expo. Celem organizacji wydarzenia było stworzenie miejsca prezentacji oferty producentów i dystrybutorów sprzętu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach przemysłowych, akcesoriów ułatwiających pracę w warunkach niebezpiecznych i szkodliwych, urządzeń, technologii i systemów przeciwpożarowych, a także aparatury kontrolno-pomiarowej i systemów alarmowych. Wystawa sprzętu BHP została wzbogacona o cykl prelekcji, seminariów oraz pokazów.

Równolegle z Targami ExpoWELDING odbyły się Targi Produkcji i Dystrybucji Metali MetalMEETING oraz Targi Przygotowania i Zabezpieczenia Powierzchni SURFPROTECT. MetalMEETING dedykowane był producentom i dystrybutorom wszelkiego rodzaju wyrobów metalowych. Celem organizacji wydarzenia było stworzenie miejsca prezentacji oferty przedstawicieli branży, wymiany cennych doświadczeń, a także pozyskania wiedzy w ramach towarzyszących konferencji. Tematyka targów MetalMEETING skoncentrowała się wokół hutnictwa stali, metali nieżelaznych, wyrobów hutniczych, technologiach obróbki blach i rur, konstrukcji stalowych i wyrobach kutych. SURFPROTECT było wydarzeniem gromadzące w jednym miejscu specjalistów z zakresu przygotowania powierzchni, antykorozji i galwanotechniki, a także wykonawców prac związanych z technologiami przygotowania i obróbki powierzchni.

Targi ExpoWELDING były złożonym wydarzeniem obejmującym kompleksowo tematykę spawalnictwa oraz branże pokrewne. Kolejny raz okazały się świetną okazją do wymiany doświadczeń, kontaktów oraz do zaprezentowania nowości z zakresu rozwiązań i premierowych produktów. Zapraszamy za 2 lata na ExpoWELDING 2020!

Więcej informacji o Targach na stronie: www.expowelding.pl.