Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
TOOLEX – niezwodne narzędzie w biznesie  
(2018-09-20) wróć do strony głównej


500 firm z 15 krajów, 600 prezentowanych marek, kilkaset maszyn i urządzeń oraz kilkadziesiąt nowości – to najkrótsze podsumowanie Targów TOOLEX, OILexpo i WIRTOTECHNOLOGIA, które odbyły się od 2 do 4 października. Wydarzenia skierowane do branży przemysłowej, dotyczące maszyn i narzędzi w procesie obróbki metalu, wirtualizacji procesów oraz olejów i smarów cieszą się niezmienną popularnością, zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających. Tegoroczne edycje targów odwiedziło niemal 10 tysięcy osób!

Kolejna edycja uznanych na rynku Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, została objęta patronatem przez liczne branżowe i rządowe instytucje, które od lat wspierają targi merytorycznie. Udział w wydarzeniu wzięli liderzy z branży oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego czy też narzędziowego. Na targach TOOLEX ponownie gościli m.in.: FANUC, SCHUNK, DMG MORI POLSKA, MACHINE TOOLS INTERNATIONAL, GF MACHINING SOLUTIONS, ABPLANALP, MS SPINEX, STIGAL, HIGH TECHNOLOGY MACHINES, TBI TECHNOLOGY, EMUGE FRANKEN TECHNIK, NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS, AJAN, METAL TEAM, FABRYKA OBRABIAREK PRECYZYJNYCH "AVIA", APX TECHNOLOGIE, ALFLETH ENGINEERING AG, CORMAK, DEMATEC, JANUS OBRABIARKI, SUMITOMO, EKOMET, CARL ZEISS, VOLLMER, CAMDIVISION, POLTRA, a także wiele innych czołowych firm w branży. Nie zabrakło szerokiego zakresu akcesoriów oraz oprogramowania komputerowego wspomagającego obróbkę, prezentowanego w ramach Targów WIRTOTECHNOLOGIA. Oleje, smary i płyny technologiczne, systemy do filtrowania i oczyszczania gazów i cieczy oraz rozwiązania związane z ochroną środowiska uzupełniły zakres branżowy targów OILexpo.

Podczas tegorocznej edycji obecnych było blisko 500 firm z 15 krajów, prezentujących ofertę niemal 600 najważniejszych polskich i światowych marek. A wszystko to na 15 tys. m kw. powierzchni w 2 pawilonach wystawienniczych. Atrakcyjne prezentacje wystawców oraz wydarzenia towarzyszące ponownie przyciągnęły dużą liczbą branżowych zwiedzających. W tym roku wśród spotkań znalazło się m.in. XXXIX Środowiskowe Seminarium Tribologów „Smarowanie w transporcie”, przygotowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne Oddział Śląski oraz Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych i Katedrę Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Ambasada Szwajcarii zorganizowała dla gości targów Forum Swiss Precision, dedykowane prezentacjom nowoczesnych technologii firm szwajcarskich. Organizatorzy zaprasili również na wykłady Zakładu Badań i Atestacji "ZETOM" w Katowicach „Odpowiedzialność za wyrób oraz systemy oceny jego zgodności w ramach dyrektyw nowego podejścia-oznakowanie CE” oraz „Zasadnicze i minimalne wymagania dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych przez pracowników podczas pracy wg dyrektyw europejskich 2006/42/WE i 2009/104/WE". O innowacyjnych technologiach w obróbce skrawaniem opowiedziała firma ZP-TEAM, natomiast o efektywnej ochronie prowadnic firma Mercator. Ekonomiczne przetwarzanie emulsji smarno-chłodzących i wód płuczących i ponowne wprowadzanie destylatu do obiegu produkcyjnego to temat spotkania, które zorganizowało H2O Gmbh.

Doskonała lokalizacja w najbardziej uprzemysłowionym regionie polski, wsparcie branżowych instytucji i uczelni wyższych oraz liczne grono klientów – to tylko kilka z czynników wpływających na sukces naszego wydarzenia, które posiada silną pozycję na rynku. Targi TOOLEX są doskonałą okazją do przedstawienia swoich ofert oraz osiągnięć dla firm z branży. Jest to idealne miejsce do pozyskania nowych kontaktów, jak i zdobycia fachowej wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie technologii i produktów. Targi TOOLEX, ze względu na licznie transakcje biznesowe zawierane w ciągu intensywnych dni spotkań B2B, uznawane są przez naszych klientów za niezawodne narzędzie w biznesie.

Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu zespołu targowego oraz wytężonej całorocznej pracy w pawilonach Expo Silesia wśród prezentowanych przez wystawców produktów i usług ponownie znalazło się wiele premier i nowości. Były to między innymi centra obróbkowe i tokarskie, prasy hydrauliczne, giętarki, a także cała gama narzędzi wspierających obróbkę skrawaniem. Nowości uzupełniły maszyny do drukowania 3D - również z metalu, oprogramowanie oraz aparatura kontrolno-pomiarowa. Wśród nowych produktów prezentowanych na OILexpo znalazły się urządzenia służące przygotowaniu płynów chłodząco-smarujących, usuwające wycieki olejów z powierzchni pracującej emulsji oraz rozwiązania systemowe w zakresie oczyszczania ścieków przemysłowych.

Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie www.toolex.pl.