Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Z myślą o zdrowiu i pacjentach! 
(2018-04-11) wróć do strony głównej


Serdecznie dziękujemy za udziału w premierowej edycji Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo. Wydarzenie to odbyło się w dniach 20-21 kwietnia 2018 r. w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.
REHexpo to targi poświęcone rehabilitacji medycznej oraz społecznej i zawodowej. Wystawcy zaprezentowali sprzęt i urządzenia przeznaczone między innymi do rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, jak również sportowej i funkcjonalnej. Podczas wystawy odbyły się liczne wydarzenia towarzyszące skupiające uwagę głównie wokół tematyki z zakresu fizjoterapii, osteopatii, lecznictwa uzdrowiskowego i inżynierii biomedycznej.

Zwiedzający Expo Silesia w dniach 20-21 kwietnia mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań i konsultacji. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków wspólnie z Expo Silesia zorganizowało akcję „Stop niepełnosprawności z powodu cukrzycy”, w ramach której można było bezpłatne przebadać poziomu glukozy we krwi, przeanalizować strukturę ciała i przebadać wzrok. Z kolei firma „Koordynacja” poprowadziła bezpłatne badania oraz konsultacje w zakresie wad postawy u dzieci i dorosłych. W trakcie wydarzenia, pod hasłem „Niepełnosprawni za kierownicą”, można było również skorzystać z porad dotyczących możliwości kierowania pojazdami przez osoby niepełnosprawne i zapoznać się z różnymi wariantami adaptacji pojazdów do potrzeb klienta z niepełnosprawnością.

Ponadto podczas REHexpo odbyła się branżowa konferencja naukowa, liczne wykłady i panele dyskusyjne. Między innymi:

- Konferencja: 15 lat osteopatii w Polsce.
- Panel seminaryjny: „Fizjoterapia: wczoraj, dziś, jutro- wyzwania i zadania”
- Panel seminaryjny: „Uzdrowisko – miejsce spotkania medycyny fizykalnej i balneologii z rehabilitacją”
- Panel wykładowo -warsztatowy „Podstawy rehabilitacji osób w śpiączce i z ograniczoną percepcją”
- Panel wykładowy: „Nowoczesna Fizjoterapii w chorobach układu krążenia i oddechowego”


Szeroki zakres branżowy sprawiał, że targi REHexpo okazały się doskonałą platformą wymiany informacji, doświadczeń i opinii. Pokazy innowacyjnych rozwiązań technologicznych, nowości rynkowych przyczyniły się do pozyskania nowych kontaktów biznesowych.

Wszystkim firmom i zwiedzającym jeszcze raz serdecznie dziękujemy.