Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
EXPOHunting i EXPOShooting – targi z pasją! 
(2018-03-09) wróć do strony głównej


Dziewiąta edycja Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting to doskonała okazja do spotkań w gronie braci łowieckiej, pasjonatów przyrody i osób zainteresowanych aktywnością outdoorową. Ponad 200 firm z 7 krajów zaprezentuje na swoich stoiskach około 400 światowych marek! Tegoroczne wydarzenie odbywa się z wspólnie z czwartą edycją Targów EXPOShooting. Tym samym tematyka ekspozycji zostanie poszerzona o propozycje dla osób zainteresowanych strzelectwem, militariami i survivalem. Zapraszamy do Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia w Sosnowcu od 16 do 18 marca.
Liderzy rynku – producenci i dystrybutorzy światowych marek broni, amunicji i optyki, zawalczą o uwagę zwiedzających z firmami reprezentującymi ofertę się z zakresu odzieży, obuwia, off-roadu i sprzętu turystycznego. Miłośnicy wypraw w teren z pewnością docenią bogatą ofertę noktowizji, termowizji, latarek i innych akcesoriów dostępnych na stoiskach wystawców. Na targach będzie można także zobaczyć bogatą propozycję noży, wykonanych ręcznie przez najlepszych polskich knifemakerów! Na smakoszy kuchni myśliwskiej czeka specjalna strefa ‘Dary Lasu’.
W strefie militarnej zaprezentują się kluby i stowarzyszenia strzelców oraz kolekcjonerów, strzelnice łucznicze oraz grupy ASG. Będzie można sprawdzić się strzelając z replik ASG, czy korzystając ze strzelnicy laserowej i toru Air IPSC. W centrum konferencyjnym odbędą się wykłady związane z dostępem i właściwym zabezpieczaniem broni, jej kolekcjonowaniem i użyczaniem.
Zwiedzający EXPOHunting i EXPOShooting obejrzą na stoiskach wystawców liczne premiery i nowe produkty z zakresu borni, optyki, termowizji i akcesoriów przydatne podczas wypraw w teren. Nowości pojawią się także w ofercie odzieży i obuwia.
Na targowy sukces EXPOHunting składa się nie tylko atrakcyjna oferta ponad 200 Wystawców z siedmiu krajów, ale także bogaty program wydarzeń towarzyszących, który pozwala myśliwym na zdobycie wiedzy i nowych doświadczeń. Dla osób nie związanych z łowiectwem jest to natomiast doskonała okazja do poznania jego bogatych tradycji.
Na sympatyków łowiectwa czekać będą wystawy zdjęć i obrazów, a także wystawy trofeów i przyrodnicze – prezentujące zarówno okazy polskiej fauny, ale i te z najdalszych zakątków świata. Targową scenę ponownie wypełnią dźwięki sygnałów myśliwskich. Nie zabraknie również pokazów szlachetnej sztuki wabienia jeleni oraz pokazów wabienia drapieżników - to doskonała okazja, aby zgłębić tajniki tej dziedziny łowów. Uwagę publiczności z pewnością przyciągną prezentacje ptaków drapieżnych, pokazy mody myśliwskiej (również dla najmłodszych), czy prezentacje nowych produktów. Nie zabraknie konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami – m. in. na hasło promujące targi czy z zakresu wiedzy myśliwskiej. Po raz kolejny w Expo Silesia zaprezentuje się czołówka psów aktywnie polujących i posiadających certyfikaty użytkowości łowieckiej, a to wszystko za sprawą Krajowej Wystawy Użytkowych Psów Ras Myśliwskich. Warunkiem udziału jest posiadanie przez psa Certyfikatu Użytkowości – Working Class Certificate (WCC) otrzymanego na podstawie wyników uzyskanych w konkursach pracy psów myśliwskich. Od tego roku nowa formuła Wystawy dopuszcza zgłoszenia nie tylko w klasie użytkowej lecz również w klasach młodzieży, pośredniej, otwartej, championów i weteranów z dołączonym w/w certyfikatem.
Więcej informacji na www.expohunting.pl i www.exposhooting.pl