Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodziców! 
(2017-05-17) wróć do strony głównej


Spotkania z iluzjonistami, warsztaty literackie, teatralne i pokaz mody dla najmłodszych to tylko kilka z atrakcji, które czekały na zwiedzających Targi Artykułów Dziecięcych i Zabawek RODZICE i DZIECIAKI, które odbyły się 27 i 28 maja w sosnowieckim Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Expo Silesia. Na obecnych rodziców, a także osoby dopiero przygotowujących się do tej życiowej roli, czekały spotkania i konsultacje ze specjalistami, a także bogata oferta produktów i usług dla nich i dla dzieci. Tegoroczną edycję RODZICÓW i DZIECIAKÓW uzupełnił Salon Zdrowej Żywności, Ekoproduktów i Aktywności Sportowej RODZINA BIO-EKO-FIT, podczas którego zaprezentowane zostały kosmetyki naturalne, żywność oraz produkty ekologiczne, a także sposoby na to, by być fit!
W gronie wystawców targów znalazły się firmy i instytucje prezentujące m.in. zabawki i gry edukacyjne, akcesoria dla maluszków, odzież i obuwie, wózki, akcesoria dla przyszłych i obecnych mam, a także specjaliści prezentujący masaż dziecięcy, fotografowie oraz organizatorzy bajkowych urodzin. W strefie hand-made zaprezentowana została oryginalna odzież dziecięca, zabawki, akcesoria, drobiazgi oraz grafiki do dziecięcego pokoju. Po raz kolejny w Expo Silesia gościł MAMblog – spotkanie blogujących rodziców.

Przyszli i świeżo upieczeni rodzice mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych prelekcjach, a w strefie konsultacyjnej skorzystać z porad specjalistów – m.in. położnej, dietetyka, fizjoterapeuty – i porozmawiać o nurtujących ich problemach i wątpliwościach. Najmłodszych uczestników targów organiztorzy zaprosili do targowego przedszkola oraz strefy kreatywności. W ramach rodzinnej zabawy przygotowano moc atrakcji – m.in. gry planszowe i rodzinne, kącik czytelniczy, teatrzyk oraz zajęcia plastyczne.

Starsze dzieci i ich opiekunowie również się nie nudzili, ponieważ organizatorzy przygotowali dla nich dużo ciekawych zajęć – od warsztatów LEGO® i LEGO DUPLO®, przez zajęcia plastyczne i dźwiękowe po warsztaty szycia ręcznego! Dla tych, którzy pragną być FIT, partnerzy targów przygotowali pokazy tańca [zumba, jazz, hip-hop, balet] i pokazy aikido. Dzieci mogły także wziąć udział w warsztatach szycia ręcznego, spotkaniach z superbohaterami oraz postaciami z bajek i filmów. Szukających nowych i mocniejszych wrażeń zostali zaproszeni na eksperymenty fizyczno-chemiczne, spotkania z iluzjonistą, prezentację wozów strażackich oraz prezentację węży i ptaków drapieżnych! Zwolennicy spotkań z kulturą mogli wziąć udział w warsztatach literackich, koncertach piosenki dziecięcej, a także warsztatach aktorskich i teatralnych. Na targowej scenie odbył się także pokaz mody dla najmłodszych, podczas którego małe topmodelki i topmodele prezentowali designerskie ubranka wystawców, uczestniczących w RODZICE i DZIECIAKI. Wśród targowych atrakcji znalazła się także fotobudka i MONOPOLY Recykling w Sosnowcu – kultowa gra, której ta szczególna wersja jest poświęcona tematyce ekologii i recyklingu.

Doskonałe uzupełnienie Targów RODZICE i DZIECIAKI stanowił Salon Zdrowej Żywności, Ekoproduktów i Aktywności Sportowej RODZINA BIO-EKO-FIT, organizowany po raz pierwszy w Expo Silesia. W tej strefie zwiedzający znaleźli żywność naturalną i ekologiczną, a także zdrowe soki i napoje. Ofertę uzupełniały suplementy diety, kosmetyki naturalne, ubranka i zabawki ekologiczne. Nie zabrakło propozycji klubów fitness i pokazów tańca, a na specjalny trening i konsultacje zaprosiła Klaudia Szczęsna!