Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Darmowy wstęp na targi budowlane i kiermasz ogrodniczy 
(2017-04-19) wróć do strony głównej


W pierwszy poświąteczny weekend w dniach 21-23 kwietnia 2017 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się jubileuszowa 10 edycja Targów Budowlanych SIBEX 2017 oraz druga edycja kiermaszu ogrodniczego DZIAŁKI i OGRODY.

Targi Budowlane SIBEX są jedną z najdłużej organizowanych przez Expo Silesia imprez targowych i są doskonale znane mieszkańcom regionu, którzy tłumnie co roku je odwiedzają. W budowlanej części wystawy można było zapoznać się nie tylko z najnowszymi materiałami budowlanymi i ofertą firm usługowych z zakresu budowy i remontów, ale także z elementami niezbędnymi do wykańczania wnętrz. Zwiedzający mogli dokonać wyboru odpowiedniej instalacji grzewczej, klimatyzacyjnej, czy wodnej, a nawet dokonać zakupu odpowiednich mebli czy dekoracji.

W pierwszym dniu Targów odbyła się XII KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA "KOTŁY MAŁEJ MOCY ZASILANE PALIWEM STAŁYM – zmiany legislacyjne dotyczące sektora ogrzewnictwa indywidualnego w Polsce". Organizatorem Konferencji był Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

W drugim dniu Targów atrakcją dla Zwiedzających były niewątpliwie II Śląskie Mistrzostwa Montażu Kominów Systemowych organizowane przez firmę „BRATA-Systemy Kominowe”. Uczestnicy Mistrzostw zmierzyli się z w zawodach montażu kominów na oczach zgromadzonej publiczności i fachowego jury.

Podczas Targów SIBEX odbył się również kiermasz ogrodniczy DZIAŁKI i OGRODY, gdzie swój udział zgłosili producenci i sprzedawcy materiału roślinnego. Zwiedzający mieli możliwość zakupu na miejscu sadzonek, bylin, cebulek, nasion, drzewek ozdobnych i wielu innych artykułów sprzyjających aranżacji ogrodów. Pojawiły się również elementy małej architektury ogrodowej oraz narzędzia i urządzenia przydatne miłośnikom zieleni. W organizację drugiej edycji kiermaszu ogrodniczego włączył się Polski Związek Działkowców Okręgowy Zarząd Śląski.