Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Zdobądź dotację na wymianę pieca. 
(2017-04-14) wróć do strony głównej


Mając na uwadze stale pogarszającą się jakość powietrza w miastach aglomeracji Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, a także w trosce o ochronę środowiska naturalnego oraz poprawę jakości życia mieszkańców regionu, przy współpracy z zaproszonymi Gminami w tym m.in. Katowicami, Sosnowcem, Dąbrową Górniczą, Jaworznem, Mysłowicami, Czeladzią, Sławkowem oraz Gminą Psary w ramach 10. Jubileuszowej edycji Targów Budowlanych Sibex w Sosnowcu zorganizowany został Salon Ogrzewania Ekologicznego EkoCiepło. Jego celem było edukowanie i popularyzowanie wśród mieszkańców regionu nowoczesnych i ekologicznych sposobów ogrzewania, przyczyniających się do poprawy jakości powietrza i walki ze smogiem powstałym w wyniku tzw. niskiej emisji.
W ramach Salonu EkoCiepło zaproszone Gminy stworzyły punkty konsultacyjne dla mieszkańców, gdzie były udzielane informacje dotyczące planowanych oraz realizowanych programów wsparcia i dofinansowania m.in. do wymiany kotłów i urządzeń grzewczych, a także modernizacji instalacji. Mieszkańcy mieli możliwość pozyskania kompleksowej informacji nt. możliwości i warunków otrzymania dotacji, a także wyboru urządzeń grzewczych, które zostały zaprezentowane w ramach ekspozycji targowej. Wydarzenie odbyło się w dniach 21-23 kwietnia w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu przy ul. Braci Mieroszewskich 124.