Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Targowy weekend z pasją 
(2017-03-30) wróć do strony głównej


Ósma edycja Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting to doskonała okazja do spotkań w gronie braci łowieckiej, pasjonatów przyrody i osób zainteresowanych aktywnością outdoorową. Ponad 200 firm z 10 krajów zaprezentuje na swoich stoiskach ponad 400 światowych marek! Tegoroczne wydarzenie odbędzie się z wspólnie z trzecią edycją Targów EXPOShooting. Tym samym tematyka ekspozycji zostanie poszerzona o propozycje dla osób zainteresowanych strzelectwem, militariami i survivalem. Zapraszamy do Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia w Sosnowcu od 7 do 9 kwietnia.

Na EXPOHunting i EXPOShooting nie zabraknie nowinek z zakresu broni, amunicji i optyki, ale również odzieży, obuwia, off-roadu i sprzętu turystycznego. Miłośnicy wypraw w teren z pewnością docenią bogatą ofertę noktowizji, termowizji, latarek i innych akcesoriów dostępnych na stoiskach wystawców. Na targach będzie można także zobaczyć różne typy i rodzaje noży, także tych wykonanych ręcznie przez najlepszych polskich knifemakerów! Zwiedzający znajdą na targach także ofertę rękodzieła i najlepsze specjały kuchni myśliwskiej. Myśliwi znajdą na targach nie tylko nowe oprogramowanie dla łowiectwa, ale także akcesoria do domowego wyrobu wędlin i przetworów. Nowości pojawią się także w ofercie odzieży i obuwia czy urządzeń dla leśników. Podczas tegorocznej wystawy zaprezentuje się ponad 200 firm z 10 krajów, oferujących produkty 400 światowych marek. W tym roku będziemy mogli spotkać producentów i dystrybutorów z Polski, Austrii, Niemiec, Pakistanu, Republiki Czeskiej, RPA, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

Na sympatyków łowiectwa czekają liczne wystawy, m.in. wystawa myśliwskich miejsc kultu z okręgu katowickiego, prezentująca kapliczki św. Huberta, tablice pamiątkowe i obeliski związane z patronami łowiectwa. Miłośników białych łowów zaprosimy do udziału w panelu dyskusyjnym o fotografowaniu w kniei, a młodszych i starszych myśliwych do poznania nowej odsłony kultowej gry – symulatora polowań. Nie zabraknie wspaniałych wystaw trofeów i przyrodniczych – prezentujących zarówno okazy polskiej fauny, dzięki wsparciu Lasów Państwowych, ale i te z najdalszych zakątków świata. Egzotyczne trofea z dalekiej północy: niedźwiedź polarny, wół piżmowy, pardwy, czy lisy polarne oraz afrykańska fauna to nie lada gratka dla każdego wielbiciela przygód. Po raz pierwszy będzie można poznać tajniki sztuki taksydermii i obejrzeć na żywo preparowanie kozła, muflona i koziorożca!

Targową scenę ponownie wypełnią dźwięki sygnałów myśliwskich. Nie zabraknie również pokazów szlachetnej sztuki wabienia jeleni. Po raz pierwszy na targach w Sosnowcu będzie można obejrzeć pokaz wabienia drapieżników i zgłębić tajniki tej dziedziny łowów. Uwagę publiczności z pewnością przyciągną prezentacje ptaków drapieżnych, pokazy mody myśliwskiej, prezentacje nowych produktów, czy konkursy dla zwiedzających. Po raz drugi w Expo Silesia zaprezentuje się czołówka psów aktywnie polujących i posiadających certyfikaty użytkowości łowieckiej, a to wszystko za sprawą II Krajowej Wystawy Użytkowych Psów Ras Myśliwskich.

Także osoby zainteresowane tematyką EXPOShooting znajdą dla siebie wiele atrakcji. W strefie militarnej zaprezentują się kluby strzeleckie, strzelnice łucznicze oraz grupy paramilitarne. Czujność i refleks będzie można sprawdzić strzelając z replik ASG, korzystając ze strzelnicy laserowej, czy próbując rozwiązać zagadki w escape roomie w stylu militarnym. W centrum konferencyjnym odbędą się wykłady związane z tematyką dostępu do broni i jej właściwym zabezpieczaniem , kolekcjonowaniem i użyczaniem, a także spotkanie poświęcone tematyce ASG.

Lista wystawców, program wydarzeń oraz więcej informacji o targach na www.expohunting.pl i www.exposhooting.pl.