Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Gramy dla Julki - zebrano ponad 50 tys. zł ! 
(2016-10-28) wróć do strony głównej


Efekty imprezy charytatywnej „Gramy dla Julki’, która odbyła się w niedzielę 30 października w Expo Silesia, przerosły oczekiwania organizatorów i osób, które w ilości ponad 3 tys. pojawiły się na tym wydarzeniu. W ciągu kliku godzin udało się zebrać ponad 50 tys. zł, które pomogą w rehabilitacji 9 letniej Julki. A rehabilitacja ta jest niezbędna po zabiegu chirurgicznym, jakiemu musiała być dziewczynka poddana na skutek złośliwego nowotworu kości.

Imprezę można spokojnie nazwać „pospolitym ruszeniem”, bo zaangażowało się w nią ponad 70 stowarzyszeń i szkół, które przygotowały całe mnóstwo atrakcji. Były dwie sceny, na których bez przerwy występowali artyści zawodowi i amatorzy. Było dużo dobrej muzyki i tańca. Można było odbyć przejażdżkę samochodem off-roadowym w trudnym terenie, albo przejechać się oryginalną rikszą zbudowaną z tylnej części Fiata 126p. Zachwyt wzbudziła potężna parada motocyklistów, którzy w licznej grupie pojawili się na Expo Silesia. Były dmuchane zamki i ścianka wspinaczkowa. Można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce i postrzelać na strzelnicy. A na koniec w niebo nad Expo Silesia poszybowało 2 tys. baloników wypełnionych helem.

Najważniejszy cel imprezy – zbiórka pieniążków dla Julki – został osiągnięty ! Ale organizatorzy na fali sukcesu zapowiadają, że będą kolejne wydarzenia, bo i Julka potrzebuje jeszcze więcej pieniędzy i są też inne potrzebujące dzieci.