Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Grudniowa gratka dla hodowców gołębi i miłośników zwierząt 
(2016-12-08) wróć do strony głównej


Grudzień w Expo Silesia był miesiącem spotkań hodowców i miłośników zwierząt. 10 i 11 grudnia odbyła się wystawa hodowców gołębi pocztowych, a sympatycy gołębi rasowych, drobiu i królików pojawili się w sosnowieckim centrum wystawienniczym w dniach 17-18 grudnia.

Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, organizowana przez Okręg Śląsk Wschód Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, odbyła się 10 - 11 grudnia 2016 roku. Po raz kolejny miłośnicy gołębi pocztowych spotkali się w Sosnowcu – niemal w sercu polskiego gołębiarstwa pocztowego, w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia, dobrze znanym hodowcom z ogólnopolskich i okręgowych wystaw. Tym razem w sosnowieckim ośrodku można było obejrzeć ponad 300 najlepszych i najszybszych gołębi z Okręgu Śląsk Wschód PZGHP. W tym samym czasie zorganizowana została Wystawa Hodowców, Produktów i Usług SILESIAGołębie, podczas której zwiedzający mieli okazję zaopatrzyć się we wszelkie produkty niezbędne w realizacji ich pasji – karmy, odżywki i leki. Nie zabrakło także wyposażenia i akcesoriów potrzebnych w każdym gołębniku oraz porcelany z motywami gołębi pocztowych i rasowych.

Kolejną atrakcję dla hodowców Expo Silesia przygotowała tydzień później. Od 17 do 18 grudnia 2016r. odbyła się już po raz trzeci Śląska Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu i Królików. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Katowicach. Podczas wystawy zaprezentowanych zostało ponad 800 gołębi rasowych (z kilkudziesięciu różnych ras!), 100 sztuk drobiu (w tym kury, kaczki, gęsi – m.in. mandarynki, karolinki, cyraneczki) oraz kilkadziesiąt królików.

Grudniowe wydarzenia to nie lada gratka dla miłośników i pasjonatów oraz dla tych, którzy chcieli ciekawie spędzić weekend! Expo Silesia to doskonałe miejsce do spotkań i wymiany doświadczeń hodowców.

Więcej informacji: wystawa gołębi pocztowych / wystawa gołębi rasowych