Biuro Prasowe

 

Targi adresowane do przedstawicieli samorządów w jesiennym kalendarzu Expo Silesia w Sosnowcu

Przedstawiciele samorządów, którzy wybiorą się w październiku do Expo Silesia w Sosnowcu będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu zagospodarowania i oczyszczania zasobów wodnych, zabezpieczenia przeciwpowodziowego oraz gospodarki odpadami. A wszystko przy okazji targów HydroSilesia , EkoWaste oraz MELIORACJE . W tym samym terminie odbędą się również targi dla laboratoriów przemysłowych ExpoLAB .

 

...czytaj więcej

 

Zawody tuningowe i samochody retro na Auto Moto Show 2011

Podczas Auto Moto Show 2011 na miłośników czterech kółek czeka mnóstwo atrakcji. Będą wśród nich zawody tuningowe Riders Wojna Północ-Południe oraz niepowtarzalny Retro Salon z zabytkowymi samochodami i motocyklami. Targi rozpoczną się w Expo Silesia w piątek 10 czerwca i potrwają do niedzieli.
 
 

 

 

Premiery samochodowe i papamobile na Auto Moto Show 2011

Jak co roku podczas Auto Moto Show nie może zabraknąć premier samochodowych, a wielką atrakcją tegorocznej wystawy będzie także odrestaurowany papamobile z pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski, z 1979 r. Targi odbędą się w sosnowieckim Expo Silesia w dniach 10 - 12 czerwca.
 

 

Motoryzacyjne atrakcje na AUTO MOTO SHOW 2011

W pierwszym letnim miesiącu Expo Silesia zaprasza miłośników czterech kółek na niepowtarzalne targi motoryzacyjne AUTO MOTO SHOW , które odbędą się w terminie 10-12 czerwca. Na zwiedzających targi czekać będzie mnóstwo atrakcji. Są wśród nich m.in. premiery samochodowe , zawody tuningowe Riders Wojna Północ Południe , zawody modeli PDM Challenge , mistrzostwa car-audio EASCA , symulator bolidu Formuły 1 z hydraulicznym zawieszeniem, prezentacja kilku marek quadów. Na tegoroczne targi będzie można dotrzeć z aglomeracji śląskiej bezpłatnym autobusem Solaris Urbino 18 Hybrid - jednym z trzech autobusów miejskich o napędzie hybrydowym, jakie jeżdżą w Polsce.

 

...czytaj więcej

 

Energetyczne konferencje i targi w Expo Silesia

TAURON Polska Energia oraz prof. Tadeusz Chmielniak z Politechniki Śląskiej to tegoroczni laureaci nagrody „Lider Czystych Technologii w Energetyce”. Statuetki zostały wręczone podczas konferencji i wystawy Silesia Power Meeting, organizowanej pod patronatem Parlamentu Europejskiego  w dniach 11-12 maja. W tym samym czasie w Expo Silesia odbyła się także konferencja i wystawa poświęcona kablom i przewodom wykorzystywanym w przemyśle.
 

 

Nowy pociąg dla województwa śląskiego na targach logistycznych w Expo Silesia

Bezpieczny, szybki, cichy, niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację, napęd elektryczny i przystosowany dla osób niepełnosprawnych – już niedługo takim pociągiem będzie można podróżować po aglomeracji śląskiej. Jeden z pierwszych modeli elektrycznego zestawu trakcyjnego ELF zostanie symbolicznie przekazany Marszałkowi Województwa Śląskiego podczas Targów Transportu, Spedycji i Logistyki SilesiaTSL EXPO , które do piątku, 15 kwietnia potrwają w Expo Silesia .

...czytaj więcej

 

Premierowe pokazy broni na targach EXPOHunting

Nowy model słynnego pistoletu Skorpion i najdroższy sztucer R93 z wymiennymi lufami, a oprócz tego sztucery łamane, wiatrówki, pistolety, kniejówki i drylingi będzie można oglądać podczas Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting 2011 , które już w piątek, 1 kwietnia rozpoczną się w Sosnowcu. Miłośnicy myślistwa będą gościć w Expo Silesia do niedzieli, 3 kwietnia.

 

RehMedika wspiera transplantologię

Już w pierwszych dniach marca, od 3-go do 5-go, w Expo Silesia w Sosnowcu odbędą się Targi Rehabilitacji RehMedika , których tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem transplantologii. Wydarzenie targowe obejmuje szeroką prezentację ofert z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, diagnostyki oraz medycyny ratunkowej. Oddzielną tematyką wystawy będzie również prezentacja ofert dla Seniorów i warsztaty z treningów pamięci czy wykorzystania Internetu przez osoby dojrzałe oraz konferencja na temat kondycji społecznej i zdrowotnej tej grupy.

...czytaj więcej

 

Podłoga ze szkła na targach SIBEX w Sosnowcu

Szklane domy – tak ale już prawdziwe, nie literackie. Można się o tym przekonać odwiedzając w najbliższy weekend, od 25 do 27 lutego, Targi Budowlane SIBEX w Sosnowcu. Wśród ciekawostek prezentowanych na targach będą m.in. – szklana podłoga, czy płyty z żywicy syntetycznej z zatopionymi naturalnymi liśćmi. A dla zwiedzających organizatorzy przygotowali specjalne niespodzianki – kto weźmie udział w konkursie na hasło promujące targi ma szansę wygrać bardzo atrakcyjne nagrody – wyjazdy na weekendowy pobyt do ośrodka SPA&Wellness.

...czytaj więcej

 

INTOUREX – moc atrakcji turystycznych

Międzynarodowe Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX rozpoczęły się w Expo Silesia w piątek 18 lutego i potrwają do niedzieli. Atrakcyjne rabaty na oferty wyjazdowe, spotkania z podróżnikami, a do wygrania weekendowe pobyty w SPA, bilety rodzinne do Parku Zamków Jurajskich, wejściówki do obiektów Szlaku Zabytków Techniki i inne niespodzianki – to tylko wybrane atrakcje, jakie czekają na zwiedzających w Expo Silesia. Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających również krainę zabaw dla dzieci – EXPOlandię, transmisję z zawodów Pucharu Świata z udziałem Justyny Kowalczyk, Festiwal Filmów o Regionach, wybory miss oraz kulinarne show z udziałem Remigiusza Rączki.
 

 

EXPOGołębie 2011 – święto hodowców gołębi

Czwarte Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie 2011 to największa w Polsce impreza dla hodowców i miłośników tych ptaków. Targi i towarzyszące im wydarzenia – 61. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, Salon Gołębi Rasowych oraz koncert regionalnego zespołu muzycznego B.A.R., można zobaczyć w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w dniach 7 – 9 stycznia.
 

 

Daj  się skusić robotom – przyjdź do Expo Silesia

Wirtualne maszyny, prawdziwe roboty i linie produkcyjne, konferencje, spotkania, dyskusje oraz porady specjalistów to wszystko czeka odwiedzających Expo Silesia między 17 a 19 listopada. Targi tworzyw RubPlast EXPO , targi automatyki HAPexpo oraz targi WIRTOTECHNOLOGIA to ostatnie imprezy targowe, jakie w tym roku odbędą się w sosnowieckim centrum targowo-wystawienniczym.

...czytaj więcej

 

Pokaz pierwszego polskiego mikroskopu konfokalnego na targach ExpoLab w Sosnowcu

Targi Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej Hydrosilesia oraz Targi Analityki, Technik i Wyposażenia Laboratorium ExpoLab , które 3 listopada rozpoczną się w Sosnowcu, jak zwykle obfitować będą w wielkie wydarzenia naukowe. Jednym z nich będzie pokaz pierwszego polskiego mikroskopu konfokalnego WDI-OPTA-TECH.
 

 

Największe targi przemysłowe w aglomeracji śląskiej w 2010 roku


W dniach 19-21 października Expo Silesia zaprasza na trzy imprezy targowe o charakterze przemysłowym. Największa wystawa spawalnicza w środkowo-wschodniej Europie - Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING , Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET oraz Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT zgromadziły ofertę ponad 300 firm z kilkunastu krajów świata. To czołowe wydarzenie targowe tej jesieni w aglomeracji śląskiej.
 

 

Targi ze smakiem w Expo Silesia

 

Już po raz trzeci branża horeca spotyka się w Sosnowcu. Targi Przemysłu Mięsnego MEAT MEETING oraz Targi Wyposażenia Hoteli, Gastronomii  i Cateringu HOTEL-GASTRO Meeting pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi potrwają do soboty 9 października. Atutami obu wystaw są wydarzenia towarzyszące – pokazy kulinarne, barmańskie, baristyczne, degustacje, a także specjalistyczne szkolenie Domu Wina i prezentacje firm.

 

...czytaj więcej

 

TOOLEX 2010 – czołowe targi obrabiarkowe tej jesieni

Nowe pakiety zleceń i korzystne kontrakty – tak można podsumować 3. Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2010 , które w dniach 29 września - 1 października odbyły się w Sosnowcu.
 

 

Strażacki Zlot – podziękowanie dla strażaków w Expo Silesia

Prezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych, pokazy sprzętu, występy orkiestr dętych, pokazy sprawności zastępów strażackich - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników pierwszego Strażackiego Zlotu, który w weekend 28-29 sierpnia odbędzie się w sosnowieckim Expo Silesia. Zlot otworzy Wicepremier Waldemar Pawlak, a podczas uroczystego otwarcia jednostkom OSP zostaną oficjalnie przekazane wozy strażackie i motopompy o wartości 4 mln złotych.
 

 

Expo Silesia - podsumowanie sezonu i nowa nazwa firmy

Trzynaście imprez targowych, blisko 900 wystawców krajowych i zagranicznych i około 55 tysięcy zwiedzających. – takim wynikiem zakończyło cykl imprez wiosennych w Centrum Targowo Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu.
 

 

AUTO MOTO SHOW – motoryzacyjny weekend w Expo Silesia

W ostatni weekend czerwca Expo Silesia szykuje dla mieszkańców regionu moc atrakcji motoryzacyjnych. Premiery samochodowe na polskim rynku, zawody car-audio, zlot tuningowy, sportowy świat Skody, Festiwal Filmów i Reklam Moto oraz gość specjalny targów – Mariusz Pudzianowski . A wszystko podczas trzydniowego Auto Moto Show, od 25 do 27 czerwca.