BCC Dzieciom

BCC Dzieciom

10 grudnia 2010

W IMIENIU DZIECI DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MIKOŁAJOM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W PRZYGOTOWANIE I PRZEPROWADZENIE TEGOROCZNEJ EDYCJI "BCC DZIECIOM". DO ZOBACZENIA ZA ROK !

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"MOTEMA AFRICA 

 

Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji "BCC Dzieciom" był afrykański zespół MOTEMA AFRICA, który na naszej scenie dał prawie póltoragodzinny koncert składający się z żywiołowej, radosnej i wielokolorowej muzyki czarnego lądu i nie tylko. Bowiem oprócz afrykańskich rytmów artyści zaprezentowali też kilka piosenek ze swojego programu pt. "Brzechwa Africa Show". Znane i lubiane wiersze mistrza Jana świetnie brzmiały w gorących i rytmicznych afrykańskich aranżacjach.

 

MOTEMA AFRICA (co w języku Lingala, używanym przez mieszkańców Kongo, oznacza SERCE AFRYKI) to zespół założony przez Erica Onepunga-Yongo. W składzie zespołu wystepują muzycy z Kongo, Angoli, Nigerii, Togo, Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany oraz z Polski i Ameryki. Na codzień od kilku lat mieszkają w Polsce i wykonuja swoje wyuczone zawody: prawnika, lekarza, choreografa, tancerza czy muzyka. Spotykają się razem, aby dawać ludziom radość poprzez swoja muzykę i śpiew. W Expo Silesia świetnie im się to udało.

 

Podczas "BCC Dzieciom" zespół wystapił dzięki uprzejmości Wydziału Kultur i Sztuki Urzędu Miasta Sosnowiec.

 

Po zakończonym koncercie artyści MOTEMA AFRICA wyciągnęli ponad 40 różnorodnych afrykańskich bębnów i zaprosili dzieci do wspólnej nauki gry na nich. Zainteresowanie warsztatami przerosło wszelkie oczekiwania. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Okazało się, że wśród dzieci i młodzieży biorących udział w "BCC Dzieciom" jest mnóstwo muzycznych talentów.

 

Więcej informacji o MOTEMA AFRICA na ich stronie internetowej: www.motemaafrica.com